Za změnu na letence chtěl Ryanair osm tisíc! Mladík se raději přejmenoval po Batmanovi

Adam Armstrong (vpravo) se raději přejmenoval po svém oblíbeném herci z Batmana. Ryanair chtěl totiž za opravu na letence osm tisíc.
Autor: INT, lm - 
7. 6. 2015
06:35

Tak to je absurdní! Pořádný šok čekal na mladého muže z Velké Británie, který chtěl změnit letenku, na níž byla chyba v jeho jméně. Nízkonákladová společnost Ryanair si ale řekla o tolik, že se mu vyplatilo se raději přejmenovat.

Adam Armstrong (19) je velký fanda filmů s Batmanem, a právě proto se nevlastní otec jeho přítelkyně přepsal, když mu rezervoval letenku na Ibizu u společnosti Ryanair. Do kolonky jméno napsal "Adam West" (protagonista filmů s Batmanem z šedesátých let - pozn. red.). "Její nevlastní táta opsal moje jméno z Facebooku, které jsem ale ze srandy změnil na Adam West podle toho herce z Batmana," přiznal Adam.

Když chtěl Adam tuto chybu napravit, Ryanair si řekl o 220 liber (v přepočtu přes osm tisíc korun), což je dvakrát tolik, než kolik stála samotná letenka! Mladík se proto rozhodl situaci vyřešit úplně jinak a místo opravení údaje si nechal změnit jméno podle letenky. Ve Velké Británii se za takový úkon neplatí, a tak ho tento počin přišel "jen" na 103 liber (necelé čtyři tisíce korun) za vydání nového pasu. Jako bonus se navíc jmenuje po svém oblíbeném herci.

Ryanair absurdní poplatek i přesto brání a argumentuje tím, že má zamezit skupování levných letenek překupníky s cílem opětovného prodeje se ziskem.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

antikaprik ( 7. června 2015 07:47 )

Alebo je ten článok od agenzúry JPP, alebo je to naozaj debil. Zmeniť si meno pre jeden let.... A to mu nedocvaklo, že pas nie je jediným dokladom s jeho menom, čo účty v bankách, vodičák, identity card...atď. Asi je to bluf

Zobrazit celou diskusi
Další videa