Pátek 22. leden 2021
Svátek slaví Slavomír, zítra Zdeněk
Oblačno 7°C

Teroristé z ISIS: Zahájíme svatou válku na Balkánu!

 (Autor: internal)
Autor: ČTK - 
5. června 2015
22:34

Vatikán se bojí o papeže Františka, který má zítra sloužit mši v Sarajevu. Radikální hnutí Islámský stát totiž natočilo video, ve kterém vyzývá přívržence ke "svaté válce"na Balkánu. I když záznam neobsahuje zmínku o návštěvě papeže, vyšel den před jeho příjezdem.

Islamisté hlásící se k radikální organizaci Islámský stát (IS) vyzvali ke "svaté válce" (džihádu) na Balkánu. Učinili tak ve videoprohlášení, o němž dnes, den před návštěvou papeže Františka v Bosně, informovala místní média.

Videozáznam dlouhý 21 minut měl logo produkční společnosti zabývající se propagací IS a byl podobný jiným materiálům vysílaným touto organizací.

Datum, kdy byl pořízen, nebylo možné určit. Na snímku je vidět desítka osob údajně pocházejících z Bosny, Albánie a Kosova.

Nejde o první video, na němž islamisté z balkánských zemí vyzývají ke "svaté válce", nicméně tentokrát je jeho dopad větší vzhledem k cestě Františka do Bosny.

I když neobsahuje žádnou zmínku o sobotní návštěvě nejvyššího představitele katolické církve v Sarajevu, obavy vyvolává. Jeden z kosovských Albánců, který se představil jako Abú Mukatil Al-Kosovo, prohlásil, že "nevěřící" na Balkánu čekají "strašlivé dny".

Předpokládá se, že papeže v bosenské metropoli přivítá na 100.000 lidí. Mše, kterou bude sloužit na sarajevském olympijském stadionu, by se mělo zúčastnit 65.000 věřících.

 

santikxauz ( 6. června 2015 05:31 )

Genetické děti USA už dávno bojují.

k.999 ( 5. června 2015 23:05 )

Přece už začala

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud