4 oběti z autobusu smrti: Tragicky zesnulé dívky si spolužáci dali na tablo

Autor: simao, Čas.sk - 
4. června 2015
11:05

Byly mladé, energické, se životem před sebou. Jenže Nikola, Zuzana, Paulína a Patrícia zemřely loni při nehodě autobusu na dálnici u slovenských Piešťan. Se svými spolužáky jsou však dál. V jejich srdcích, ale také na třídním tablu, kde jejich fotky nechybí. Nikdo prý nepochyboval, že by tam být měly. I když střední už nedokončí...

Byla to nehoda, která zasáhla celé Slovensko. Naši východní sousedé s hrůzou sledovali zprávy o autobusu, který sjel na dálnici D1 u Piešťan ze srázu do pole a převrátil se. Autobus byl totiž plný školáků, vezl je zpátky z dvoudenní exkurze. A z místa se brzy začaly šířit smutné informace – jsou tam desítky zraněných. Ale také mrtví...

Čtyřmi oběťmi se nakonec staly čtyři spolužačky, se kterými se jejich rodiny, známí i kamarádi ze školy loučili jen velmi těžko. Ani rok po nehodě, ke které došlo 6. června 2014, na ně nezapomněli.

Holkám bylo 18 let, Nikole sedmnáct. Letos by na sportovním gymnáziu Jozefa Herdy v Trnavě maturovaly, mezi spolužáky IV.A však budou chybět. Server Čas.sk označil tyhle fotky za "nejsmutnější tablo Slovenska".

"Na maturitní tablo dali i děvčata, která zemřela. Myslíme na ně stále. Nikdy na ně nezapomeneme, ale život jde dál a my jím musíme kráčet," řekl ke smutnému výročí ředitel školy Jozef Jančovič. Pedagogové ze školy i kamarádi dívek se chystají právě v těchto dnech na hřbitov uctít památku mladých obětí tragické nehody.

"Je to stále těžké a jsme rádi, že jsme se dali jakž takž dohromady. Nyní jedou další žáci na ten samý výlet a já jen doufám, že všechno bude v pořádku," dodal pro Čas.sk ředitel Jančovič.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud