Jak moc milujete svoji školu? Bývalý student poslal Harvardu 10 miliard

Finančník a štědrý sponzor John Paulson
Autor: ČTK - 
4. června 2015
08:42

Tak tomuhle se říká opravdu vděčný absolvent. Finančník John Paulson na svou bývalou školu nezapomněl, Harvardu poslal 400 milionů dolarů, v přepočtu tedy kolem 10 miliard korun.

Americká Harvardova univerzita, která patří k nejprestižnějším na světě, obdržela rekordní dar. Finančník a absolvent školy John Paulson věnoval univerzitě 400 milionů USD (9,8 miliardy Kč), napsala agentura AP.

Dar od Paulsona má podpořit fakultu inženýrství a aplikovaných věd. Ta bude nově přejmenována a ponese jméno svého dárce.

Doposud největším darem v 379leté historii univerzity byl loňský dar od nadace Morningside Foundation pro fakultu veřejného zdraví, který činil 350 milionů USD. Škola poté přistoupila k neobvyklému kroku a pojmenovala fakultu po otci zakladatelů nadace T. H. Chanovi. Do té doby nesla jméno jednotlivce pouze jediná fakulta v rámci univerzity, která je pojmenovaná po Johnovi F. Kennedym.

Paulson dokončil studium na Harvardově univerzitě v roce 1980. Je zakladatelem a prezidentem investiční firmy Paulson & Co. Firma zahájila provoz v roce 1994 se dvěma miliony dolarů a nyní spravuje majetek ve výši 19 miliard USD (469,3 miliardy korun).

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud