Průšvih americké armády: Omylem zaslala živý antrax do soukromé laboratoře

 (Autor: profimedia.cz)
Autor: ČTK - 
27. května 2015
23:30

Americká armáda nedopatřením zaslala nejméně jeden živý vzorek s antraxem do soukromé laboratoře v Marylandu. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na nejmenovaného představitele ministerstva obrany. Ten také uvedl, že vzorky mohly být odeslány i do dalších osmi amerických států.

Pentagon sdělil, že incident vyšetřuje a že zdraví veřejnosti nebylo ohroženo. Zmíněný představitel ministerstva obrany řekl, že vzorky měly být odeslány k vědeckým účelům v neaktivním stavu a že se nyní má za to, že zásilky jsou již zajištěné.

Loni se v USA zhruba devět desítek vědců nedopatřením nakazilo antraxem kvůli tomu, že bakterie, které toto onemocnění vyvolávají, byly považovány za mrtvé. Později se ale ukázalo, že bakterie byly v aktivním stavu.

Sněť slezinná, jak se antrax rovněž nazývá, může zasáhnout tři oblasti lidského organismu. Příznaky plicního antraxu se podobají nejdříve silné chřipce, pak silnému zápalu plic, nakonec nastává respirační selhávání.

Střevní antrax způsobuje vážnou infekci žaludku a střev a projevuje se mimo jiné horečkami a prudkými bolestmi doprovázenými krvavými průjmy a zvracením. U kožního antraxu bývá prvním projevem svědivé místo nebo puchýř tmavé barvy v místě infekce. Posléze se objevují velké, nebolestivé vředy. Všechny tři formy se léčí pomocí antibiotik, přičemž klíčová je včasná diagnóza.

santikxauz ( 28. května 2015 03:00 )

Omylem.

tomik007 ( 28. května 2015 01:50 )

 I mistr tesar se nekdy utne

camps ( 27. května 2015 23:35 )

 kurzové sázení, velmi spolehlivé informace : http://salveto.blogspot.cz/

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud