Při nehodě na Břeclavsku vykolejil vlak: Na přejezd mu vjel náklaďák

Na Břeclavsku se srazil vlak s náklaďákem
Autor: ČTK - 
25. května 2015
14:45

U Velkých Pavlovic na Břeclavsku se na železničním přejezdu srazil osobní vlak s nákladním autem. Řidič je těžce zraněný. Strojvedoucí, vlakvedoucí a pět cestujících utrpěli lehká poranění. Ve vlaku jelo 20 až 30 lidí, řekla ČTK mluvčí policie Kamila Haraštová. Škoda byla vyčíslena na 4,6 milionu korun. 

Nehoda se stala krátce před polednem. Z dosavadních výsledků vyšetřování vyplývá, že řidič nákladního vozu značky Liaz s kontejnerem vjel na nechráněný železniční přejezd v době, kdy na něm svítila výstražná světla. V provozu bylo i výstražné zvukové zařízení, které rovněž varovalo před brzkým příjezdem vlaku.

Osobní vlak jel ze Zaječí na Břeclavsku do Čejče na Hodonínsku. Při střetu souprava vykolejila. Řidiče nákladního auta převezli zdravotníci vrtulníkem do brněnské nemocnice. Na místě ošetřili několik zraněných cestujících z vlaku. Většinou utrpěli pohmožděniny a drobné oděrky od rozbitého skla.

Podle zjištění na místě mimořádné události narazil nákladní automobil do boku osobního vlaku, řekl ČTK mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Přesné okolnosti nehody zjistí inspektoři až při vyšetřování kolize.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud