Středa 19. května 2021
Svátek slaví Ivo, zítra Zbyšek
Oblačno, déšť 15°C

Nejstarší člověk na světě: Američanka sfoukla již 116 svíček

Autor: ČTK - 
24. května 2015
18:13

Údajně nejstarší člověk na světě má být Američanka Jeralean Talley z města Inkster na severu Spojených států. V sobotu se tato dáma dožila neuvěřitelných 116 let. Recept na dlouhověkost však nemá, informovala agentura AP.

„Nemohu to nijak ovlivnit,“ poznamenala Talley před víkendovými oslavami. V neděli slaví narozeniny v místním baptistickém kostele.

Organizace Gerontology Research Group (GRG), která se zabývá mapováním dlouhověkých lidí, považuje Talleyovou za nejstaršího člověka na světě. Druhým nejstarším člověkem ja pak údajně také Američanka. Susannah Jones z New Yorku se má dožít 116 let v červenci. „Pravděpodobněji vyhrajete v loterii, než dosáhnete takového věku," poznamenal Robert Young z GRG.

Talley podle agentury AP až do svých 104 let hrála bowling a dosud ráda rybaří. Její dcera Thelma Holloway listu Detroit Free Press řekla, že matka má stále bystrou mysl. Rekordmanka se narodila ještě v předminulém století v Montrose ve státě Georgia. Její muž zemřel v roce 1988, ve svých 95 letech.

„Jejím pravidlem číslo jedna bylo chovat se k lidem tak, jak byste sami chtěli, aby se oni chovali k vám,“ prozradil jeden z gratulantů, 21letý kmotřenec oslavenkyně Tyler Kinloch. „Já se tím každopádně každý den řídím,“ dodal mladík.

Talleyová už ve čtvrtek dostala symbolický finanční dar ve výši 116 dolarů (2890 korun) od ministerstva zdravotnictví státu Michigan. Malé slavnosti se zúčastnil i 86letý demokratický politik John Conyers, který je nejstarším členem americké Sněmovny reprezentantů. Přesto je o víc než generaci mladší než Talley, která shodou okolností žije v jeho volebním obvodě.

tomik007 ( 24. května 2015 18:53 )

To je geneticky - od doby co zacali v Mac Donalds pouzivat starsi hovezi - zensky se dozivaj vyssiho veku

naidka ( 24. května 2015 18:19 )

Vypadá o 60 let mladší.

Zobrazit celou diskusi
Další videa