Vůdce teroristů ISIS je mrtev! Zabili ho spojenci při náletu

 (Autor: Twitter)
Autor: shp, ČTK - 
13. května 2015
16:38

Velel nejkrvelačnější teroristické organizaci ISIS, ale v roli vůdce se příliš dlouho neohřál. Radikál abú Alá Afrí převzal pomyslné žezlo po zraněném abú Bakr Bagdádímu, ale nyní je po smrti. Zabil ho spojenecký nálet.

Při leteckých úderech spojenců pod vedením USA zahynul na severu Iráku abú Alá Afrí, druhý nejvyšší vůdce radikálů z hnutí Islámský stát. Informovalo o tom dnes irácké ministerstvo obrany. V posledních týdnech se objevily spekulace, že vůdce ISIS abú Bakr Bagdádí utrpěl při bojích vážná zranění a abú Alá Afrí měl údajně místo něj řídit veškeré operace islamistů.

Podle irácké vlády spojenecké letouny zasáhly mešitu ve městě Tal Afar v provincii Ninive, kde se v tu chvíli nacházel právě Afrí spolu s několika dalšími vysoce postavenými veliteli radikálů. Při útoku prý zemřelo přes deset radikálů. O druhém nejvyšším muži ISIS neexistuje podobně jako o Bagdádím příliš informací.

Údajně původním povoláním učitel fyziky rychle vystoupal na žebříčku v radikálním hnutí, až se stal pravou rukou Bagdádího. Americké ministerstvo zahraničí minulý týden nabídlo odměnu sedm milionů dolarů (asi 171 milionů Kč) za informace vedoucí k jeho dopadení.

Ozbrojenci z hnutí Islámský stát obsadili v uplynulém roce rozsáhlá území v Iráku i sousední Sýrii. Jejich ofenzivu se snaží zastavit místní vlády, kurdské jednotky a leteckými údery i spojenci v čele s USA.

kajenka52 ( 13. května 2015 18:50 )

houno a nie spojenci

balika ( 13. května 2015 17:42 )

To budou takové "informace" jak s Osámou Ládinem.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud