Prodám ledvinu za půl milionu, nabízí zadlužený Antonín! Zájemce se už ozval...

Autor: shp - 
7. 5. 2015
09:52

Až po krk se topí v dluzích, opustila ho manželka a stará se o maminku, která je o berlích. Životní příběh Antonína Č. (44) z Uherského Hradiště není veselý. Zadluženému obráběči kovů navíc snížili mzdu na polovinu, rozhodl se proto pro zoufalý čin: v inzerátu nabídl vlastní ledvinu za půl milionu. Dokonce se mu už ozval první zájemce, informovalo Právo.

Antonín si půjčil čtyři sta tisíc korun, peníze není schopný splácet, rozhodl se proto o zoufalý čin. V inzerátu nabídl vlastní ledvinu. „Z finanční tísně prodám ledvinu. Je 44 let používaná, bez problémů funguje. Zdravotní testy podstoupím. Cením si ji na 500 tisíc korun,“ napsal v inzerátu.

List se ho dotázal, zda inzerát skutečně platí. „Myslíte to opravdu vážně?“ ptal se reportér. „Ledvinu postrádat mohu a už se chci postavit na vlastní nohy,“ reagoval Antonín. Osobní bankrot u něj prý není možné vyhlásit. „Ten u mě nepřichází v úvahu. Musel bych dát do dražby rodinný domek, jehož jsem spoluvlastník a kde žiju se sedmdesátiletou maminkou a bratrem,“ řekl Antonín.

Před nějakými osmi lety jsem vydělával i 35 tisíc korun čistého. Ten dluh vznikl z několika půjček ještě v době manželství. Bral jsem si je na opravu domu. Jenže výplata pak strašně sletěla dolů,“ dodal Antonín. Život neměl lehký, odešla od něj i manželka, které musí platit alimenty na třináctiletého syna.

Nemít maminku, jsem úplně na dně. Teď je o berlích po zlomeném krčku. Věřitelé mi pořád hrozí, že přijdeme o dům. Kluka vidím jednou za čtrnáct dní. Ježíšek u nás už dva roky nebyl,“ uzavřel smutně muž, který se přiznal, že si v minulosti sáhl na život. Sebevražda naštěstí nebyla úspěšná.

Na inzerát se mu dokonce ozval už jeden zájemce. „Bylo to ale divné. Ani se nepředstavil. Říkal mi, že mám dojet do Berouna, že tam se sejdeme a že to vyoperují v pražském IKEM. To se mi zdálo jako blbost. Nikam jsem nejel,“ prohlásil. Udělal dobře, takováto operace je v Česku nelegální, v IKEMu ani jiném zdravotním středisku by ji neprovedli.

Prodej orgánů je v ČR trestným činem. Transplantaci ledvin od žijícího dárce předcházejí týdny a měsíce příprav,“ napsala listu mluvčí IKEMu Veronika Velcová. Stěžejním kritériem je podle ní emotivní spřízněnost osob, kterou posuzuje psycholog, psychiatr a nezávislá etická komise. „Systém posouzení spřízněnosti je tak propracovaný, že jej v ČR nelze obejít,“ dodala.

Doporučujeme
VivienValerie85 ( 13. července 2018 11:17 )

Dobrý den,jsem mladá a zdrava.Zivotni situace mě dohnala až sem a nabízím ledvinu,krev,plazmu, kostní dřeň.Pokud máte vážný zájem, prosím napište mi do e-mailu.vivien8585@seznam.cz.... Hezký den, Vivien

davegrayhosp ( 21. listopadu 2016 07:16 )

Dobrý den, Hledáme dárce ledvin, velmi naléhavě. B + ve, O kladné, O + a A + vc s platnými pasů pro výši €490,000,00 a věk by měl být 19 a výše. Zájemci by měli kontaktovat tohoto e-mailu: davegrayhospitaldelhi@gmail.com pro více informací volejte / WhatsApp +91-80507-736-51.

djaba ( 7. května 2015 21:46 )

Nadělat dluhy a pak natahovat ruce , "dobrý" nápad .Každý ví ,že si půjčí 400 litrů a vrátí to pomalu dvakrát .A za nezodpovědnost nemůžou ani politici , ani banky .

balika ( 7. května 2015 17:01 )

zdalipak před 25 lety jako študentík cinkal klíčema a dělal revoluci?

jana999 ( 7. května 2015 16:17 )

a ledvina jeho je, takže nikdo mu nemá co zakazovat, komu ji prodá, naše zdravotnictví si moc zvyklo, že dostane všechno zadarmo a pak se diví, že nemají krev, protože ji lidi raději jedou prodat za hranice do Rakouzska

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa