Kopilot Lubitz trénoval zřícení letadla: Pokles zkoušel už o let dříve

Autor: shp, ČTK - 
6. 5. 2015
09:47

Úmyslné navedení letadla vstříc zkáze nebylo náhlým nápadem psychicky narušené mysli kopilota Andrease Lubitze (†27), on vše dopředu plánoval! Vyšlo totiž najevo, že si vyzkoušel navedení letounu na sestupný kurz už při letu z Düsseldorfu do Barcelony. Při pádu letu 4U9525 aerolinek Germanwings zemřelo 150 lidí.

Týž den při zpátečním letu druhý pilot nechal stroj zřítit, zahynulo přitom všech 150 lidí na palubě. Podle německého Bildu vyšetřovatelé uvádějí, že letadlo přešlo cestou do Barcelony do „několikaminutového kontrolovaného klesání, k němuž nebyl žádný technický důvod“. Deník uvedl, že kopilot Andreas Lubitz tak plánovaně vyzkoušel odklonění letu z plánovaného kurzu.

„Není vyloučeno, že (Lubitz) nechtěl svůj čin při letu do Barcelony pouze vyzkoušet, ale i uskutečnit,“ uvedl Bild. Podle deníku tak vše naznačuje, že druhý pilot svou sebevraždu v kabině letadla plánoval, a není pravděpodobné, že při letu z Barcelony jednal v afektu.

Letadlo nízkonákladových aerolinek Germanwings se zřítilo 24. března. Podle dosavadních závěrů vyšetřování využil Lubitz toho, že kapitán letounu odešel na toaletu, zablokoval vstup do pilotní kabiny, navedl stroj na klesání a nechal ho zvyšovat rychlost. Letadlo narazilo do horského masivu v rychlosti 700 kilometrů za hodinu a nikdo na jeho palubě nepřežil.

Lubitz podle německé prokuratury před osudným letem hledal na internetu informace o sebevraždách a zabezpečení dveří kokpitu. Na den nehody měl od lékaře neschopenku, kterou našla policie u něj doma roztrhanou. V minulosti se léčil s depresemi.

Doporučujeme
balika ( 6. května 2015 11:16 )

kretén je ten, kdo takovým howadinám o Lubitzovi věří

ladik2015 ( 6. května 2015 10:41 )

Takovýmu kreténovi dát letennku do Prahy a lístek na MHD aby si skočil z Nuseláku šipku do betonu

balika ( 6. května 2015 10:34 )

.... si vyzkoušel navedení letounu na sestupný kurz už při letu z Düsseldorfu do Barcelony. A co druhý pilot, byl také tenkrát na WC? Mýdlová opera na pokračování.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa