Noční vlci obsadili Brno: Jak to s jejich spanilou jízdou dopadne?

Autor: ČTK, dce - 
2. 5. 2015
14:59

Česká policie zaznamenala v republice několik lidí, kteří se hlásili k ruské motorkářské skupině Noční vlci blízké prezidentu Vladimiru Putinovi. Účastnili se připomínek konce druhé světové války, přepravují se spíš auty. Kolony jejich motorek se na silnicích netvoří. Policie situaci monitoruje a zatím neví o žádných mimořádných událostech. 

Noční vlci ohlásili cestu do Berlína k uctění památky rudoarmějců, kteří před 70 lety padli při osvobozování Evropy na konci druhé světové války. Projet plánují Běloruskem, Polskem, Českou republikou, Slovenskem, Rakouskem a Německem. Do německého hlavního města chtějí přijet 9. května. Cestu Nočních vlků označili v zemích, kterými mají projíždět, různí političtí představitelé i aktivisté občanských sdružení za provokaci.

Podle Bocána policie na jednom ze čtvrtečních pietních aktů v Ostravě zastihla čtyři lidi, kteří měli na oblečení insignie Nočních vlků. "V žádném případě to nebyly osoby, které by se dostaly na motorkách do České republiky avizovanou trasou z Ruska," uvedl mluvčí policejního prezidia Jozef Bocán. V sobotu už bylo několik Nočních vlků na motorkách ale i v Brně.

Bocán pro server Novinky.cz také uvedl, že skupinka se pohybuje po dálnici D1, půlka jsou asi Slováci, ke kterým se připojili další cizinci. „Jejich pohyb budeme monitorovat do doby, než opustí Českou republiku,“ sdělil Bocán. Skupina asi 30 motorkářů už přejela z Česka na Slovensko. Nyní míří do Bratislavy k památníku vojáků padlých ve válce.

Policisté také zaznamenali na Přerovsku pohyb aut a dvou motorek, jejichž osádky hlásily svoji příslušnost k Nočním vlkům a zčásti se do EU dostaly z Ruska přes Polsko. "Nicméně to, že by zatím se někde pohybovaly nějaké kolony motorkářů tak, jak bylo avizováno předem, to v současné době potvrdit nemohu," dodal mluvčí.

České ministerstvo zahraničních věcí před týdnem odmítlo žádost Ruska o asistenci při cestě Nočních vlků Českem. Motorkáři měli podle české diplomacie sami podat příslušným českým orgánům žádosti o povolení. Na rozdíl od Polska ale Česko nechtělo znemožňovat vstup motorkářům, kteří mají platné vízum jiné země v schengenském prostoru a jejichž příjezd je v pořádku i podle české policie.

Z Moskvy ruští motorkáři vyrazili minulou sobotu, ale po bezproblémovém průjezdu Běloruskem jim na bělorusko-polské hranici polské úřady nepovolily vjezd do země. Neuspěla ani skupina, jež chtěla vjet do Litvy, která s Běloruskem sousedí na severozápadě. Český premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) už dříve uvedl, že chystanou jízdu Nočních vlků Evropou považuje za reakci ruské vlády na nedávný průjezd amerického konvoje regionem. Prezident Miloš Zeman na cestě Nočních vlků nevidí nic špatného, dělá se z toho hysterie, řekl.

Doporučujeme
marti33 ( 2. května 2015 21:19 )

Jedou na běloruských M1NSK TRX 300i ti vlci, které vypadají podobně jako BMW.

svk93 ( 2. května 2015 21:16 )

...a "moudré myšlenky" z česka ...jovoleheletyvolejooo....

kajenka52 ( 2. května 2015 20:31 )

Brat Pitt zase chodí na ruskej motorke URAL Šak si len primitív šved

ernstthal ( 2. května 2015 20:28 )

Čobol na BMW a rusáci na Harley Davidson v Böhmen propagují US a Germany motocyklovou techniku

tomik007 ( 2. května 2015 20:24 )

Kdyby NOCNI VLKY vyjeli na ruskych motorkach - tak by museli dojit pesky

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa