Pátek 29. září 2023
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Polojasno 24°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Mynář má další problém! Podle úřadů nedodal majetkové přiznání

Autor: ČTK - 
26. dubna 2015
10:11

Městský úřad v Uherském Hradišti zahájil s vedoucím prezidentské kanceláře Vratislavem Mynářem přestupkové řízení kvůli tomu, že neodevzdal majetkové přiznání. Server Aktuálně.cz uvedl, že za takový přestupek může udělit pokutu až 50 000 korun. Mynář tvrdí, že informace o svém majetku zveřejňovat nemusí a žádného přestupku se nedopustil.

Pracovníci uherskohradišťského úřadu, pod který spadá Mynářovo trvalé bydliště v Osvětimanech, ale přesto s Mynářem zahájili přestupkové řízení. "Řízení ukončeno nebylo. Pan Vratislav Mynář je teprve předvolán k ústnímu jednání v rámci přestupkového řízení," řekl Aktuálně.cz mluvčí radnice v Uherském Hradišti Jan Pášma. Mynář prý ale o žádném přestupkovém řízení neví.

Úředníci se o Mynáře začali zajímat na základě podnětu pražské advokátky Petry Bielinové, která se v Mynářově rodném kraji zeptala, zda hradní kancléř nespáchal přestupek. Ukázalo se přitom, že úřady nevědí, kdo by měl o Mynářově možné chybě rozhodovat. "Takové přehazování případu jsem ještě nezažila," uvedla Bielinová.

Spis s Mynářovým případem se vydal z Hradiště do Prahy, přes ministerstva vnitra a spravedlnosti skončil opět po několika týdnech na radnici v Uherském Hradišti. Právě tento úřad by měl podle ministra spravedlnosti Roberta Pelikána definitivně rozhodnout o Mynářově možném přestupku. K vyřešení případu má úřad čas do konce června. Pokud to nestihne, může být teoreticky přestupek promlčený.

“Neodevzdal jsem to, protože ten zákon z paragrafu číslo 14 neříká, kam to mám správně odevzdat. Já už to mám rok vyplněné a čekám, až mě ten správný orgán vyzve. Pak to samozřejmě udělám. Nemůžu za to, že je mezera v zákoně," řekl Blesku v neděli Mynář. Jeden z nejbližších spolupracovníků prezidenta Miloše Zemana nedávno zveřejnil, že jeho průměrný čistý měsíční příjem činil 119 636 korun.

Ministr pro legislativu Jiří Dienstbier (ČSSD) tvrdí, že Mynář by měl předkládat majetkové přiznání už nyní. Chce navíc během několika dní předložit vládě novelu upřesňující, kdo bude muset oznámení o svém majetku odevzdávat. "Mají to být všichni, kdo se podílejí na rozhodování o veřejných zakázkách či mohou provádět finanční operace nad 250 000 korun," uvedl Aktuálně.cz.

Novela také zvýší až na 250 000 korun pokutu za to, že politik zamlčí nebo nesprávně uvede některé údaje v majetkovém přiznání. Nově bude rovněž nutné odevzdávat oznámení ihned po nástupu do veřejné funkce.

vvogh.t ( 26. dubna 2015 19:05 )

jedinou chybu co udělali komanči že ti nedali v pětačtyřicátym jednu do palice motykou, debílku

mair ( 26. dubna 2015 19:03 )

 Mynář si tak z toho něco dělá...

vvogh.t ( 26. dubna 2015 18:59 )

až ti jednu střihnu, tak budeš ležet tam kde se rozplácneš, páč už nevstaneš, z m r d e

odetka.odetka ( 26. dubna 2015 18:23 )

Protoze my Hradistaci takove zmr.dy posilame do Prahy

ernstthal ( 26. dubna 2015 16:04 )

Praha je už plná moraváků,slováků,cikánů,vietnamců,rusáků arabů....Ovar je k tomu všemu pravý český buran ..Po roku květnu 1945 přes Beneše a komunisty pokračující česká dekadence

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud