Tajné informace řekl milence: Bývalý šéf CIA dostal pokutu 2,5 milionu a podmínku

David Petraeus přišel kvůli milence o místo.
Autor: ČTK - 
24. 4. 2015
07:40

Bývalý šéf americké Ústřední zpravodajské služby (CIA) David Petraeus do vězení nepůjde. Za to, že prozradil své milence Paule, co neměl, dostal u soudu za neoprávněné nakládání s tajnými informacemi dvouletou podmínku a pokutu 100 000 dolarů (2,5 milionu Kč).

Petraeus se vyhnul až ročnímu trestu vězení, který mu hrozil, díky dohodě s obžalobou. V rámci této dohody se přiznal, že v jednom případě neoprávněně nakládal s tajným materiálem, a na oplátku nemusel absolvovat proces, který by znamenal zveřejnění citlivých podrobností jeho milostné aféry.

Přístup k tajným informacím totiž generál poskytl své tehdejší milence. Dohoda o vině a trestu původně navrhovala dvouletou podmínku a pokutu ve výši pouhých 40.000 dolarů (asi jeden milion Kč). Soudce David Keesler se touto dohodou ale nemusel řídit. Zvýšení navrhované pokuty zdůvodnil závažností činu.

Nyní 62letý penzionovaný čtyřhvězdičkový generál Petraeus, který sloužil v Iráku i Afghánistánu, musel v roce 2012 ukončit svou slibnou kariéru poté, co vyšel na světlo jeho vztah s novinářkou Paulou Broadwellovou. Zároveň se objevily spekulace, že milence umožnil přístup ke svému e-mailovému účtu zřízenému CIA a k vysoce tajným informacím. Tajné dokumenty byly prý nalezeny v počítači Broadwellové.

Bývalý šéf americké CIA David Petraeus u souduBývalý šéf americké CIA David Petraeus u soudu | ČTK

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

tgbb. ( 24. dubna 2015 11:20 )

Chlap má mozek i penis, ale krve jen tolik, že nemůže používat obojí současně.

cityjail ( 24. dubna 2015 10:11 )

Asi jí vykecal,kolikrát si vyhonil při šmírování soukromí obyčejných lidí,případně jak strašná rachota byla naládovat Twin Towers a vyhodit je do luftu...

Zobrazit celou diskusi
Další videa