V babyboxu v Pardubicích našli dítě: Tento týden je to už druhé odložené miminko!

V babyboxu v Pardubicích našli dítě, je 121. odloženým miminkem.
Autor: ČTK - 
18. 4. 2015
08:35

Do babyboxu pardubické nemocnice v pátek večer někdo odložil dítě. Jde o třetí dítě odložené do babyboxu v tamní nemocnici a 121. dítě zanechané v některé z těchto speciálních schránek od jejich zavedení v Česku.

"To je vše, co o děťátku vím, protože službu konající lékařka na novorozeneckém oddělení mi odmítla cokoliv říct," uvedl zakladatel sítě babyboxů Ludvík Hess.

Za zhruba deset let vzniklo v Česku 64 babyboxů, první byl otevřen v roce 2005 v sídle soukromé kliniky GynCentrum v pražském Hloubětíně. Babybox je v podstatě novorozenecký inkubátor přístupný z vnější strany budovy. Ve chvíli, kdy je do něj dítě vloženo, zapne se vyhřívání, ventilace a s mírnou prodlevou i alarm, který upozorní personál daného zdravotnického zařízení. Schránky jsou umístěny tak, aby se ženy nemusely bát, že je při odkládání dítěte někdo překvapí.

Do babyboxu v Pardubicích dítě někdo odložil v pátek krátce před 22:30. Jen o den dřív, ve čtvrtek zhruba ve stejnou dobu večer, někdo odložil čerstvě narozeného chlapce do babyboxu nemocnice v Opavě.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

stejne ( 18. dubna 2015 13:04 )

 Dík jsi hodná.

stejne ( 18. dubna 2015 13:04 )

To psal honza54, ten se chlubí, ne keep.smiling.

stejne ( 18. dubna 2015 13:00 )

 Ale zná, píše ti to, ty jsi mi začal nadávat a jak sprostě, si to nenechám líbit. Navíc jsem ti nabídla příměří, ale ty kdepak. Jsi ješitný.

majojo ( 18. dubna 2015 12:18 )

Vidíš - a tobě se to nestalo.

majojo ( 18. dubna 2015 12:17 )

Přesto se z toho můžou s náležitou péčí vylízat. Radši bys je viděl/a zamordované v popelnici nebo ve křoví?

Zobrazit celou diskusi
Další videa