Americké vojáky vyháněl, Putinovy motorkáře vítá! Další úlet Vyvadila

Do Česka se chystají ruští motorkáři, přivítat je chce Jiří Vyvadil (vpravo).
Autor: simao, ČTK - 
18. 4. 2015
06:57

Proruský politik Jiří Vyvadil po fiasku se zastavením konvoje USA vede novou akci. Stane se opět obětí internetových vtipálků? Americké vojáky z Česka vyháněl, tentokrát však organizuje akci na podporu průjezdu ruského motorkářského gangu. Volal si prý i se šéfem Nočních vlků Sašou Zaldostanovem.

"Projedou a to je fajn." Tak se původně jmenovala skupina na podporu ruských motorkářů, jejichž stoupencem je Vladimir Putin. Proruský politik Jiří Vyvadil, který organizoval protest proti americkému konvoji a doufal, že obrněné vozy USA neprojedou, poté skupinu na Facebooku přejmenoval na "Tak chlapi, ať se vám jede. Jste naši." S tím však nesouhlasí ministr zahraničí Lubomír Zaorálek, který průjezd ruských motorkářů označil za provokaci. 

Noční vlci se označují za nepolitickou organizaci, netají se však sympatiemi a podporou ruského prezidenta Putina. Putin se v sídle klubu objevil poprvé v roce 2009 a často Noční vlky doprovází na motorce při jejich výjezdech a přijímá je v Kremlu.

V čele Nočních vlků stojí Alexandr Zaldostanov (52), známý pod přezdívkou Chirurg. Rodák z ukrajinského Kirovohradu za sovětské éry vystudoval medicínu. Jeho první motorkou byla československá Jawa. Putin mu udělil Řád cti za "vlasteneckou výchovu mládeže". Po ruské anexi Krymu pak Putin vyznamenal některé členy klubu, kteří na poloostrově "hlídkovali" a údajně i pacifikovali ukrajinské aktivisty. Kvůli napomáhání ruské okupaci Krymu se vůdcové klubu ocitli na sankčním seznamu USA.

A právě se Zaldostanovem prý Jiří Vyvadil osobně mluvil. "Ten jejich náčelník, Saša, mi zavolal, jestli je možný průjezd z Ostravy do Olomouce," řekl Vyvadil serveru Lidovky.cz. "Trochu mě překvapilo, že mi volali. Na konkrétní a slušné dotazy jsem jim rád odpověděl," dodal.

Jiří Vyvadil prý mluvil se šéfem Nočních vlků Zaldostanovem.Jiří Vyvadil prý mluvil se šéfem Nočních vlků Zaldostanovem. | 

Motorkáři chtějí od dubna do května projet Evropou na oslavu vítězství Rudé armády nad Německem ve druhé světové válce. Demonstrační jízda má vést přes Bělorusko, Polsko, Českou republiku, Slovensko a Rakousko až do Německa s cílem 9. května v Berlíně. Jejich záměr vyvolal nesouhlas zejména v Polsku, které má s Moskvou kvůli ruským intervencím na Ukrajině velmi chladné vztahy.

Historie Nočních vlků (rusky Nočnyje volki) přitom sahá do roku 1983, kdy začala skupina ruských motorkářů organizovat v Moskvě nelegální rockové koncerty. Oficiálně klub vznikl v květnu 1989. V té době také vznikl znak klubu - hlava vlka v plamenech. Klub má v současnosti asi 5000 členů, novým členem se může stát ten, koho doporučí již stávající člen a minimálně dva roky se podílí na aktivitách klubu.

Vladimir Putin se šéfem Nočních vlků Alexandrem ZaldostanovemVladimir Putin se šéfem Nočních vlků Alexandrem Zaldostanovem | 

Ruská liberální média označují Noční vlky za gang radikálních nacionalistů a násilníků vyznávajících agresivní formy pravoslavné víry. Předloni byli členové klubu zapleteni do přestřelky se znepřáteleným motorkářským gangem Tři cesty, která se neobešla bez obětí na životech. Samotní členové klubu se označují hlavně za vlastence. Například k 70. výročí bitvy u Stalingradu zorganizovali ve Volgogradu obrovskou motorkářskou show, kterou navštívilo 200 000 lidí.

Doporučujeme
romnik01 ( 19. dubna 2015 20:20 )

Ùlet Vyvadila, to může napsat jenom osel? Hlavne,ze ti co vitali nekoho, kdo svou politiku zene pulku sveta do valky museli byt geniove.

kobyla1 ( 19. dubna 2015 17:58 )

http://aeronet.cz/news/exkluzivne-americka-utocna-doktrina-steel-rose-je-v-cesku-novela-branneho-zak ona-je-legislativni-pripravou-k-nucenym-pracim-zen-a-invazi-nato-na-vychod-evropy-pravy-cil-dragouns ke-jizdy-odhalen/

tgbg ( 18. dubna 2015 20:16 )

Jenom aby k nám dočasně nepozval rusáky jako komunističtí zrádci.

johr ( 18. dubna 2015 16:02 )

Taktež by jsem chtěl znat pravdu, takže nemužu

johr ( 18. dubna 2015 15:58 )

Starat se svoji vlat by vam prospělo,a neuražejte vy hovado

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud