Džihádisté z Evropy provádějí největší zvěrstva: Chtějí si získat respekt velitelů
Skupina islámských radikálů Islámský stát (IS) je proslulá svými krutými praktikami. Přitom ale ty nejodpornější činy často vykonávají členové, kteří pochází z Evropy. Proč? Snaží se totiž vydobýt si respekt u svých velitelů.
Velitelé považují rekruty ze západu za méněcenné a prosazují džihádisty z východní Afriky či z Čečenska. Když se extremisté z Evropy připojí k Islámskému státu, připadají si tak trochu jako bažanti na vojně.
Jejich práce často zahrnuje úklid toalet či mytí talířů zkušenějších teroristů. Často také hlídají vězně, což jim dává možnost vybudovat si reputaci krutostí k zajatcům.
Jsou ochotni vykonat ta největší zvěrstva, aby stoupli na hierarchickém žebříčku. Možná proto Brit Mohamed Emwazi, známý jako Džihádista John, souhlasil s úlohou kata na sedmi videonahrávkách poprav rukojmí.
„Jsou dvě možnosti, jak dokázat svou věrnost Islámskému státu: oženit se, nebo vykonávat tresty,“ popsal Daily Mailu propuštěný vězeň radikálů Omar, který strávil ve věznici 6 měsíců. „Byli nemilosrdní, cizí vojáci a Syřané se k nám chovali nejhůř, protože jsou nejníže,“ dodal.
USA a jejich děti ISIS a Al-Kaida jsou nejhorší zlo na světě.