Česká zásahovka dopadla muže, který prý vraždil v centru Berlína

(Ilustrační foto) České policii se podařilo v sobotu v Ústí nad Labem zadržet 28letého Albánce podezřelého ze zabití Izraelce, jehož tělo bylo nalezeno v neděli v centru Berlína.
Autor: ČTK - 
11. 4. 2015
13:07

České policii se podařilo v pátek v Ústí nad Labem zadržet 28letého Albánce podezřelého ze zabití Izraelce, jehož tělo bylo nalezeno v neděli v centru Berlína. S odvoláním na mluvčího německé policie o tom informoval list Berliner Morgenpost.

Mrtvého 22letého muže nalezli v neděli náhodní kolemjdoucí ve zřícenině františkánského kostela nedaleko ústředního berlínského náměstí Alexanderplatz. Na hlavě a v obličeji byl Izraelec těžce poraněn. Podle policejního vyšetřování zemřel pravděpodobně v sobotu večer, a to na stejném místě, kde se tělo později našlo.

Německo na Albánce vydalo evropský zatykač, na jehož základě údajně česká policie muže kolem 19:30 v Ústí nad Labem zadržela. "V pátek večer zásahová jednotka Ústeckého kraje provedla v jednom z ústeckých bytů samotné zadržení cizince," uvedl mluvčí českého policejního prezidia David Schön. "Jedná se o občana třetího státu, který je podezřelý z vraždy," řekl.

Německá média už dříve informovala o tom, že Izraelec před smrtí žádal berlínské velvyslanectví své země o pomoc s návratem do vlasti. Minulý pátek prý kontaktoval ambasádu s žádostí o finanční prostředky na nákup letenky. O jídlo a přístřeší podle médií prosil tentýž den i místní židovskou obec, na smluvenou večeři ale už nedorazil.

Cizinec podezřelý z vraždy v Berlíně přitom bude brzy předán do Německa. Formality budou vyřízeny v řádu týdnů, dodal mluvčí prezidia Schön. "Při zadržení na základě evropského zatykače je předání rychlé a snadné," řekl ČTK.

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa