Dominika přijela se sestrou Adélkou (9) na sever Čech za svým dědou Miloslavem (68). Děvčata si šla hrát na schovávanou a nedaleko domu je přepadl Lukáš Karchňák (15). Ten je na útěku z polepšovny. Zaútočil s kumpánem.

Karchňák mobil vytrhl z ruky Adéle, když se dívala, kolik je hodin. Patří Dominice, ta si ho k sestře dala do úschovy. Mobil za 12 tisíc si Dominika pořídila ze svých honorářů za zpívání v muzikálech. Při přepadení Karchňák dokonce na kumpána hlesl, zda dívky nezneužijí. „To mě hrozně popudilo, co se mohlo mým holkám vlastně stát. Za bílého dne, mezi domy,“ byla ještě včera rozhořčená matka přepadených dívek Petra S. (39), která přijela z Prahy do Bíliny. Přijela si pro ukradený mobil, který Karchňák prodal za 3000 Kč do zastavárny.

„My se nechceme zviditelňovat, jen chci poukázat na to, že jedno dítě si na něco našetří a druhé, o něco starší, mu tu věc sebere. To by nemělo zůstat bez trestu,“ míní matka. Pro Dominiku je zážitek stále noční můrou. „Přes den to jde, ale večer mě to budí ze spaní,“ řekla Blesku. V kritický den po krádeži dívka dvakrát omdlela. Není divu, vždyť je čtyři roky po chemoterapiích kvůli leukemii.

Zpívá s Natálií Grossovou

Dominika zpívá a hraje v muzikálu Adam a Eva andílka. Vystupuje tam například s Martinem Písaříkem, Markétou Procházkovou či Josefem Vojtkem. Anděla čistoty hraje Dominika i Natálie Grossová, dcera bývalého premiéra. Také vystupuje v brněnském muzikálu Let snů Lili jako světluška, opět s Natálií Grossovou.

Co lumpovi hrozí

Za krádež hrozí Karchňákovi rok vězení. V pátrání policie je proto, že je na útěku z výchovného ústavu. Svědci ho viděli v Bílině i po krádeži. Pokud o pobytu tohoto mladého lumpa něco víte, volejte na linku 158.

Fotogalerie
6 fotografií