Americké dragouny vítáme, české vojáky haníme: Závist vyhnala z domu manželku padlého vojáka

Autor: shp - 
10. 4. 2015
18:27

Americké dragouny, kteří nedávno projeli Českem, většina národa nadšeně vítala. Čeští hrdinové, kteří bojují v zahraničních misích a nasazují vlastní životy, oproti tomu sklízí jeden útok za druhým. Nenávisti čelí i rodiny, které ve válce přišly o manžela, otce, syna... Manželka českého vojáka, který loni s dalšími čtyřmi kamarády padl v Afghánistánu, se musela odstěhovat. Nedokázala se vyrovnat se závistí sousedů a známých kvůli odškodnění, které však bylo jen chabou náplastí na její ztrátu.

Průjezd amerického konvoje Českem byl žhavým tématem. Mluvilo se o tom, že Dragounská jízda rozděluje Česko na dva tábory. Jak se nakonec ukázalo, nebyla to pravda. Češi průjezd konvoje v drtivé většině podpořili, odpůrců byla jen hrstka.

Jenže jak mnozí na Facebooku správně poznamenali, Češi zahraniční vojska ve vlasti vítají s nadšením, zatímco vlastní hrdiny haní. Právě po Facebooku koluje koláž s výstižným obsahem.

Pěkné přivítání spojenců. Ale kdo bude stát v dešti a mávat našim klukům, až se vrátí z mise?“ stojí na obrázku. A mnoho Čechů obrázek sdílí se souhlasem. Ti, kteří nasazují vlastní krk ve světě, jsou označováni za žoldáky, kteří bojují jen za peníze.

Trefná koláž, která koluje po internetu.

Vypovídá o tom i neuvěřitelný příběh Češky, jejíž manžel padl v Afghánistánu 8. července 2014. Informoval o něm web Aktuálně.cz. Žena se v nejhorších chvílích života, kdy se rmoutila nad ztrátou svého nejbližšího, setkala se závistí a opovržením.

Její okolí neuneslo finanční odškodnění, které jí za smrt manžela zaplatilo ministerstvo obrany. Vdově získané peníze lidé záviděli a neustále jí je předhazovali. Zoufalou ženu donutili utéct. Šikanu známých už nedokázala snášet.

Kdykoliv si na to vzpomenu, tak se utěšuji, že jde snad jen o vzácnou výjimku. Se závistí, která vyústila ve vyštvání rodiny, která přišla o živitele, jsem se totiž ještě nesetkal. A doufám, že už znovu nesetkám,“ řekl webu historik Eduard Stehlík.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

kung-fu-jane ( 11. dubna 2015 07:34 )

V článku mi chybí názor té "závistivé" většiny, která ji vyhnala z domu. Co když to bylo jinak, jako vždycky?....

factum ( 11. dubna 2015 04:07 )

 Proč tam bojují když ne za peníze? Vysvětlí to někdo jaký mají důvod tam být? Bojovali by i zadarmo z vlastního přesvědčení?

jiznicechy ( 11. dubna 2015 01:30 )

Neprožívejte to tak, vždyť ve vlatním baráku nebo bytu žije u nás skoro 80% obyvatel. A konkrétně v samostatně stojících domech žije polovina Čechů - zbytek jsou byty v osobním vlastnictví. Tak on má barák kde kdo - neprožívejte to tak - v klidu Tak tady lidi něco napíšou, ale vždyť na ně jinak kašlou - nebo Vy se tímhle zaobýráte? To snad ne

vary ( 11. dubna 2015 00:33 )

Joo v armádě je hej a socky z kolbenek záviděj.

tummy ( 11. dubna 2015 00:32 )

 každá práce je jinak ceněná, generál bere víc než vojín a voják který zastává důležité poslání od našeho státu je český vyslanec zástupce naší vlasti který plní úkol který mu byl uložen. HRDINOVÉ A ZNOVU HODINOVÉ To jsou A ti co je urážeji jsou hloupá hovada.a vlastizradci. chcete aby naši hrdinové odmítli plnit poslání udělené státem???? Jste banda hloupých ubožákú

Zobrazit celou diskusi
Další videa