Muž zabil snoubenku a devět jejích příbuzných: Kvůli sporu o věno!

(ilustrační foto) Pákistánec zastřelil deset lidí, včetně své snoubenky! Kvůli věnu
6. 4. 2015
10:25

Svou bývalou snoubenku a devět jejích příbuzných zastřelil muž v Pákistánu kvůli sporu o věno. Pětadvacetiletý mladík, který je nyní na útěku, přitom ze stejného důvodu už před půl rokem zabil vlastní rodiče a dva bratry, napsala dnes agentura AFP.

Podle policie muž ozbrojený samopalem kalašnikov vpadl do domu své bývalé snoubenky před rozbřeskem a postřílel spící rodinu. Mezi oběťmi jsou i dvě děti a čtyři ženy.

Jeho snoubenka byla zároveň jeho sestřenicí z druhého kolene. Mladíka přitom už policie stíhala za loňskou vraždu jeho rodičů a dvou starších bratrů. Jeho hněv vyvolala neochota rodiny darovat nevěstě v rámci svatebního vyrovnání kus stavebního pozemku.

Poté, co vyvraždil svou rodinu, obrátil hněv proti rodině své nastávající za to, že tento požadavek vznesla.

Sňatky v Pákistánu jsou stále zhusta předem domluvené, a často jde o svatbu mezi bratranci a sestřenicemi. Na rozdíl od jiných společností v islámu platí věno ženich nebo jeho rodina nevěstě, a to v podobě peněz nebo darů. Rodina nevěsty často požaduje tučné věno jako pojistku pro případ, že by sňatek skončil rozvodem.

sugarbitter ( 6. dubna 2015 12:47 )

Když se příbuzným ženicha zdá nevěsta chudá, tak si mají promluvit s jejím otcem a ne se snažit odrovnat tu chuděru. Bylo by to velmi přínosné, protože všechny neřešené záležitosti mívají dohru.Nejedná s ejenh o materiální záležitost, ale i o to, jak se cení člověk/ mnohde podle věna/ a žena bez věna je nula. Následky mohou být poměrně značné.

gogo ( 6. dubna 2015 12:04 )

A nebylo jich náhodou devadesát ? Na bulvár je těch obětí poměrně málo..

mumla ( 6. dubna 2015 11:29 )

 Často jde o sňatky mezi bratranci a sestřenicemi...a pak se divíme, co se tam děje, když oni degenerují legálně.

mumla ( 6. dubna 2015 11:29 )

Tak je to Pakistán, takže nejsi daleko od pravdy.

naidka ( 6. dubna 2015 11:16 )

Nedráždi Hofíka.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa