Úterý 11. května 2021
Svátek slaví Svatava, zítra Pankrác
Polojasno 28°C

Průzkum pro Blesk: Konvoj rozdělil Čechy! Američany přivítají Koller i Pilarová

Autor: map, ČTK - 
27. března 2015
05:29

Kdyby se měli příznivci a odpůrci průjezdu konvoje armády USA Českem, přezdívaného Jízda dragounů, přetlačovat, nehnuli by se ani o píď. Příznivců je totiž podle exkluzivního průzkumu SANEP pro Blesk 47,1 % a odpůrců 46,4 %. S demonstracemi ale většina nesouhlasí.

Podle vašeho názoru je průjezd am. vojenského konvoje přes ČR:
 

 

Souhlasíte s průjezdem amerických ozbrojených sil územím ČR?

 

Souhlasíte s demonstracemi proti průjezdu am. vojenského konvoje přes naše území?

Přivítají je džípy i harleye

Vojáky z amerického konvoje přivítají dva koncerty, harleyáři i přehlídka dobové techniky. V pondělí tak centrem Prahy projede 60 historických vozidel armády USA.

Přesunou se do Ruzyně, kde budou američtí vojáci nocovat. Příznivci amerického přejezdu se ale s transparenty Hi Friends (Ahoj přátelé) chystají už v neděli na hranice. V Harrachově tak na ně budou čekat motorkáři na strojích Harley-Davidson.

V Praze bude jeden koncert před ruzyňskými kasárnami a druhý v podniku La Fabrika. Zazpívají David Koller, Eva Pilarová nebo Jiří Suchý.

Jako protiváha protestu na Václavském náměstí se v sobotu sejdou příznivci na náměstí Míru. Konvoj opustí ČR ve středu dopoledne v Rozvadově. Jeho příznivci tam plánují symbolickou stavbu barikád, které by Američany v Česku zadržely.

marais ( 3. dubna 2015 09:54 )

kafráš nesmysly jako vždy....

zelena.karkulka ( 27. března 2015 23:14 )

Ty jména ,,umělců,, mě vůbec nepřekvapují

cid2000 ( 27. března 2015 16:07 )

Vojna s Ukro-nacisty Jaroše musí být.Zabili jste mně strejčka, tak tady máte přes držku.Válka jest jistá.Srbsko a Rusko nám pomůže v té válce S Ukro-nacisty a C.I.A./USA.Bude se to řezat.Válka bude, víc vám neřeknu.,,Dobro došli.“

abaron ( 27. března 2015 11:09 )

u nás by ich prepadli a premenovali na maďarov

olkl ( 27. března 2015 10:45 )

Je to člen NATO, tedy i náš ochránce a náš spolubojovník proti komunistům! jen projede, nebude tu 20 let, jako rudý bolševik, který zničil životy celé jedné generace!!! Nakup vlaječky a mávej a směj se za záchranu života...jinak budeš generace další, nebo mrtvola, kterou tě udělá Puťka...

Zobrazit celou diskusi
Další videa