Pátek 12. dubna 2024
Svátek slaví Julius, zítra Aleš
Polojasno 19°C

Smrt na D1: Zastavili kvůli poruše a smetl je kamion

Autor: shp, ČTK - 
19. března 2015
09:05

Ohlušující náraz, a kusy zdemolovaného auta letěly metry daleko. Na dálnici D1 musela pětičlenná posádka fiatu zastavit kvůli poruše. Než stačil kdokoliv vystoupit, narazil do slovenského vozu náklaďák. Jeden cestující nehodu nepřežil.

Na zhruba tři hodiny uzavřela dálnici D1 ve směru na Prahu dopravní nehoda. Na 51. kilometru se krátce po půl třetí srazil nákladní vůz s osobním autem.

"V pravém jízdním pruhu, kvůli údajné poruše, náhle zastavilo tmavé vozidlo s pětičlennou osádkou. Než ale stačil jeho čtyřiatřicetiletý řidič adekvátně zareagovat, narazil do nich zezadu nákladní vůz, který jel za nimi. Malý fiat nakonec skončil ve středním jízdním pruhu, nákladní vozidlo zastavilo opodál ve směru své jízdy. Následně hrozil ještě další střet s právě projíždějícím kamionem. Ten ale stačil naštěstí včas zabrzdit," uvedla středočeská policejní mluvčí Eva Stulíková.

Nehoda přesto skončila tragicky. "Devětapadesátiletý spolujezdec, který seděl na předním sedadle vedle řidiče, na místě zemřel. Zbylí členové osádky utrpěli zranění a skončili v nemocnici," dodala mluvčí.

Záchranáři uzavřeli jízdní pruhy mezi výjezdy 56 a 49 ve směru na Prahu, aby mohli vyprostit osádku vozidel. Na místě zasahoval i vrtulník. V 6:10 úsek opět zprůjezdnili, sdělilo Národní dopravní informační centrum.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

prycsvladou ( 19. března 2015 18:26 )

 srat na to lidi je jak sra-cek

janina7777 ( 19. března 2015 16:06 )

už byl stejně starej..

paula ( 19. března 2015 13:05 )

V noci na dálnici i když musím z nějakého důvodu jen výrazně zpomalovat, dám výstražné blinkry ... natož kdybych musela zastavit. Pokud jim nezkratovala elektrika, měli je rozsvítit v okamžiku, kdy začali mít potíže. Je mi jich strašně líto, ale trochu je tam i vlastní vina...

odol ( 19. března 2015 12:47 )

odol ( 19. března 2015 12:46 )

....a čechyna o nej jebl@......

Zobrazit celou diskusi