Hlavní podezřelý z vraždy Putinova kritika: Stěžuje si na mučení!

Autor: ČTK - 
15. 3. 2015
10:09

Zaur Dadajev, hlavní podezřelý v kauze vraždy ruského Putinova kritika Borise Němcova, si znovu stěžuje na hrubé zacházení. Dokonce ho v káznici Leortovo v Moskvě prý vyšetřovatelé mučí!

Ruské novináře o Dadajevově stěžování informovala v neděli Jelena Masjuková, členka prezidentské rady pro lidská práva.

Dadajev při návštěvě ve věznici Masjukové řekl, že byl tři dny držen ve sklepení s pytlem na hlavě a s rukama připevněnýma pouty k topení. Při výslechu prý dostával elektrické šoky, má silné bolesti nohou. Vězeňská služba údajně jeho stížnostem nevěnovala pozornost.

Čečenec Dadajev je v případu považován za vykonavatele vraždy, při prvních výsleších se k činu přiznal. Později ale prohlásil, že byl k doznání násilím donucen.

Už v úterý navštívil ve vazbě Dadajeva člen kremelské konzultativní rady pro lidská práva Andrej Babuškin. I on pak prohlásil, že Dadajev byl zřejmě k přiznání donucen mučením. Poukázal přitom na zranění, jež na těle zadrženého muže viděl. Ruští vyšetřovatelé vzápětí Babuškina varovali před "nepřijatelným vměšováním" do případu a podrobili ho výslechu.

Kromě Dadajeva byli zadrženi další nejméně čtyři podezřelí, všichni pocházejí ze severního Kavkazu. Podle vyšetřovatelů mohl být čin jejich osobní mstou za Němcovovy občanské a politické postoje.

 

 

 

Doporučujeme
tgbb. ( 16. března 2015 07:19 )

Jenže tvé zvratky nikoho nezajímají.

tgbb. ( 16. března 2015 06:56 )

Fašista Putin a jeho KGB musí vyrobit neotřesitelné důkazy o tom, že za tím stojí CIA. To za tu trochu krve stojí, ne?

kobyla1 ( 15. března 2015 17:40 )

kobyla1 ( 15. března 2015 17:39 )

santixkauz: tvoje diagnoza tady nikoho nezajímá debile

kobyla1 ( 15. března 2015 14:10 )

No než psát debiloviny jako ty, tak se raději zdržím komentáře ty tupá hmoto

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa