Žena z Brna 5258krát z pizzerie zbytečně volala na tísňovou linku

Žena zablokovala tísňovou linku 5258x zbytečnými hovory  (Autor: ČTK)
Autor: ČTK - 
12. března 2015
15:29

Operátor tísňové linky přijal hovor a ve sluchátku se ozvalo jen funění, ticho nebo vulgarity a nesmyslné věty. To se opakovalo několikrát denně po dobu téměř 7 měsíců. Policie v Brně nyní konečně dopadla ženu, která tísňovou linku zbytečně blokovala celkem 5258krát!

V pozadí telefonních hovorů bylo v několika případech slyšet, jako by žena volala z provozovny rychlého občerstvení, protože se tam jiný hlas ptal zákazníků, jakou si objednávají pizzu.

"Policisté prověřovali, komu patří telefonní číslo a v jaké lokalitě by se volající mohl nacházet. Pátrání je přivedlo až do rychlého občerstvení v centru Brna," uvedla mluvčí jihomoravské policie Petra Vedrová. V provozovně pak už jen stačilo zavolat na mobilní číslo, z něhož se hovory na tísňovou linku uskutečnily. Telefon zazvonil přímo v ruce podezřelé ženy. Při následném výslechu nebyla podle mluvčí schopna vysvětlit, proč vlastně na tísňovou linku volala.

Případ předá jihomoravská policie Českému telekomunikačnímu úřadu. Ten pak může volající udělit pokutu až do 400 tisíc korun.

Každý měsíc řeší operační důstojníci jihomoravské policie na lince 158 zhruba 17 000 tísňových hovorů. Zbytečné telefonáty blokují a zpomalují poskytnutí pomoci lidem, kteří ji skutečně potřebují, dodala Vedrová s tím, že žena je co do počtu uskutečněných zbytečných telefonátů na tísňovou linku bezesporu jihomoravskou rekordmankou.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud