Středa 19. ledna 2022
Svátek slaví Doubravka, zítra Ilona
Oblačno 3°C

Myslivec zastřelil muže spícího na poli: Jde na 3,5 roku do vězení!

Myslivec zastřelil omylem muže
Myslivec zastřelil omylem muže  (Autor: profimedia.cz - ilustrace)
Autor: ČTK - 
10. března 2015
13:33

Myslivec Miroslav Kocián půjde na 3,5 roku do vězení za to, že předloni v srpnu u Račic na Vyškovsku omylem zastřelil muže nocujícího ve slámě na poli. Verdikt vynesl loni v listopadu Okresní soud ve Vyškově a dnes jej potvrdil odvolací Krajský soud v Brně. Kociánovo odvolání proti údajně příliš přísnému trestu zamítl.

Odsouzený musí rodině mrtvého, tedy jeho matce, otci a sestře, vyplatit celkové odškodné 6,2 milionu korun. Odsouzen byl za usmrcení z nedbalosti a těžké ublížení na zdraví. „S rozhodnutím krajského odvolacího soudu jsem velmi spokojen. Už jen to, že soud uznal, že bylo na myslivci, aby byl opatrný, je důležité,“ řekl v reakci na dnešní verdikt vyškovský okresní státní zástupce Radek Hůlka, který se kauzou zabýval.

Myslivec pochybení odmítá. Hájí se tím, že střílel na srnu. Podle soudů na lovu nedbal zvýšené opatrnosti, jak to každému myslivci nařizuje zákon. Navíc byl mírně pod vlivem alkoholu. Podle znalců měl v krvi v době střelby od 0,28 do 0,43 promile alkoholu. Tvrdil, že večer před lovem vypil čtyři piva.

„Šokující je, že se za událost neomluvil a nijak nevyjádřil svoji lítost,“ zdůraznil vyškovský státní zástupce. Událost se stala předloni 4. srpna v Rakoveckém údolí. Kocián nad ránem vyrazil na lov se svým bratrem. Když zjistil, že výstřel z jeho kulovnice zasáhl člověka, přivolal policii. Záchranáři už muži nemohli pomoci.

e.44 ( 11. března 2015 11:48 )

Většina z nich jsou bezmozci a psychopati co by vůbec neměli mít povoleno vlastnit střelnou zbraň

rescarot ( 10. března 2015 14:55 )

Nechci řešit otázku jeho viny, ta je nezpochybnitelná a neoddiskutovatelná. To že se neomluvil pozůstalým mi přijde odporné, za smrt člověka, byť nechtěnou, jen 3,5 roku se nezdá nijak moc, zvláště když může být za slabé dva roky venku. Otázkou je co ho bude čekat po návratu z vězení. Neznám jeho majetkové poměry, ale taky neznám moc lidí kteří mají "našetřeno" 6 a půl milionu a už vůbec ne někoho, kdo si ty peníze dokáže našetřit z průměrného platu v této zemi. Pokud je tedy nemá, tak bych řekl že to vězení je z toho celého neštěstí ta lepší část trestu.. Exekutorské bestie si na něm určitě pořádně smlsnou takže pokud to už nestihnul "právně ošetřit" jinak,tak jeho rodina přijde o střechu nad hlavou a on se pravděpodobně ani nebude mít kam vrátit, a na to že ještě někdy v životě ušetří korunu může rovnou zapomenout. Z tohoto pohledu by byl asi trest smrti aktem milosrdenství.

cipisek134 ( 10. března 2015 14:23 )

Tak to bych taky moc rád věděl kde na to veme.

cipisek134 ( 10. března 2015 14:22 )

Kolik už bylo případů, že už to myslivec napálil do sběrače lesních plodů nebo i do lidí, kteří si jen užívali lesní romantiku. Já jim řikám bouchalové, protože bouchaj do všeho co se jen krapet pohne. Už byly i případy, že že myslivec to nahustil kolegovi do psa a nebo to nahustil i do kolegy. Tak tohle žádná škoda, mezi sebou ať se ti bouchalové vystřílej. Ale tak mě napadlo jim tam vlákat jako živej terč takhle za šera tu běstii škaredou Michaelu Fialovou.

salto ( 10. března 2015 13:49 )

Kde na to veme?

Zobrazit celou diskusi
Další videa