Detaily únosu Čecha: 30 aut, hrdlořezové v černém a vlajky ISIS

Autor: ČTK, oj - 
9. 3. 2015
15:14

30 vozidel vtrhlo na ropné pole. Vyskákali černě oblečení džihádisté. Zaměstnance nahnali se samopaly v rukou do aut a zmizeli. Během bleskové akce vlály vlajky hrdlořezů z ISIS. Tak podle dostupných informací probíhal únos Čecha v Libyi. Variantu o únosu pokládá za nejpravděpodobnější i český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Žádné další informace však zatím neexistují.

„Bylo to asi 30 vozidel, které vtrhly do prostoru ropného pole v al-Ghani. Ve vozidlech byli černě odění ozbrojenci, kteří měli údajně vlajku ISISu. Zaměstnanci byli vehnáni do vozů a odvezeni,“ popsal na brífinku po jednání vlády Lubomír Zaorálek.

Další informace však nemá. Nikdo nikoho nekontaktoval. „Nemáme zprávy, kde se pohřešovaní nacházejí,“ uvedl s tím, že nikdo netuší v jakém jsou stavu. Podle Zaorálka záchranné operace zhoršuje i občanská válka v Libyi. Situace se totiž v posledních hodinách významně zhoršila. „Přesto bych chtěl ujistit, že děláme všechno pro to, abychom ty informace získali, a hledáme cestu, jak pomoci,“ dodal ministr zahraničí.

Ministr dnes o situaci informoval vládu. Česko do oblasti vyslalo dva diplomaty. První je již na místě a seznamuje se se situací, druhý by měl být na místě do 48 hodin. Mají navázat kontakty s lidmi, kteří mají nejvíce informací, co se v Libyi odehrává. „Je to doplněk k informacím, které získáváme jiným způsobem,“ řekl Zaorálek s odkazem na spolupráci zpravodajských služeb. Dodal, že v Rakousku vznikl krizový štáb, kde má Česko svého zástupce.

„České úřady jsou s rodinou pohřešovaného občana v kontaktu. Současně bych chtěl důrazně požádat všechny naše občany, aby se chovali odpovědně, respektovali doporučení ministerstva zahraničí a necestovali do zemí, kde jejich pobyt znamená permanentní ohrožení života,“ poznamenal dnes k záležitosti premiér Bohuslav Sobotka.

Video Zprávy: Islamisté unesli Čecha! A Krainová s hollywoodskou hvězdou! - Blesk TV
1080p 720p 480p 360p 240p

Doporučujeme
tacoo ( 10. března 2015 12:03 )

Aha, další závistivý ubožák, který nenávidí Zemana, protože mu nesahá ani po kotníky. A čímpak byli tví rodiče? Vsadím se, že řvali prokomunistické hesla stejně, jako ty ted' protikomunistické.

tacoo ( 10. března 2015 12:01 )

Jdi se odstřelit, ty blbe. USA jsou těmi největšími zločinci na světě.

lipno ( 9. března 2015 18:21 )

Další zblblej!

lipno ( 9. března 2015 18:19 )

Hele, ty proamerickej tupče, jedinej Putin může ISIS zastavit

vladimir1950 ( 9. března 2015 17:17 )

Kam vítr, tam plášť..

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa