Kajínek si z vězení stěžuje: Šikanují mě tady!

Ilustrační foto
5. 3. 2015
20:08

Když nejznámější český vězeň Jiří Kajínek v televizi slyšel, jak vězeňská služba tvrdí, že má za mřížemi stejné podmínky jako ostatní vězni, pěkně ho to dopálilo. Sedl a napsal dopis televizi Prima, ve kterém obviňuje dozorce ze šikany.

Vše začalo, když se Jiří Kajínek domáhal přesunu z Mírova do mírnějšího typu věznice. To mu bylo zamítnuto a vězeňská služba v té souvislosti uvedla, že má stejné podmínky jako ostatní vězni v tomto režimu.

S tím ale na doživotí odsouzený vězeň v žádném případě nesouhlasí. „Přes dvacet let jsem ve věznici diskriminován a šikanován. Neřešil jsem to! Bylo pod moji úroveň se dohadovat s lidmi, kteří mají jít vězňům příkladem, ale místo toho lžou, neplní sliby, obcházejí zákon atd.,“ napsal televizi Prima.

A svá příkoří hned dopodrobna popsal. „Na oddělení 8, což je oddělení, kde jsou ubytováni všichni vězni zařazení do věznice s ostrahou (něco přes 50 vězňů), jsem pouze já v cele, ve které jsou předokenní mříže. V žádné jiné cele nic takového není!“ zlobí se.

Má prý také zvýšenou kontrolu osobních věcí, korespondence a balíčků. Každé dva měsíce mu prý také vyměňují celé zařízení cely. „Asi bych si mohl udělat ze skříňky a postele letadlo,“ stěžuje si v dopise ironicky a pokračuje: „Mám mimořádné prohlídky cely, při ranní i večerní prohlídce (početní prověrce) proklepávají mříže.“

Návštěvy jsou podle něj zcela nedůstojné. „Probíhají za mřížemi, kde jsme s návštěvou v kleci, odděleni od ostatních návštěv, bez přístupu k oknu! Cizokrajná zvířata!“ napsal. Pokud navíc opouští oddělení, doprovázejí ho vždy dva dozorci, a někdy dokonce psovod se psem.

Kajínek zřejmě doplácí na to, že právě z Mírova před 15 lety utekl. Tehdy se mu totiž podařilo přeřezat strunou mříže, které mu nyní tak často kontrolují, a po improvizovaném laně se spustit z okna.

kajman1 ( 6. března 2015 12:01 )

Když se do případu pustil i tenkrát Janek Kroupa bylo mu vyhrožováno at toho nechá že se mu to muže vymstít a tak se všichni bojí ptám se ale ---KOHO? kdo je to velké vlivné zvíře komu na tom všem záleží at není venku ?

kajman1 ( 6. března 2015 11:59 )

kajman1 ( 6. března 2015 11:59 )

policajtům se vysmál a oni mu dali na oplatku doživotí a hodili na něho --možná čin který neudělala on ale ---policajti

kajman1 ( 6. března 2015 11:58 )

Proč?on se brání na to má i vězeň právo nikoho neznásilnil a to že mu hodili na krk vraždu to by mu měli dokázat .Kramného bráníte ten zabíjel vraždil dva lidi jemu blízké a tenhle si odseděl již 20let!a má právo na řádní nezmanipulovaný soud!

kajman1 ( 6. března 2015 11:54 )

vau takže oni se ho fakt BOJÍ!VÍ TOHO ASI NA MOC VLIVNÉ LIDI MNOHO A TO HO STOJÍ DOŽIVOTÍ!PROČ MU NEUMOŽNÍ ŘÁDNĚ VYŠETŘENÍ PŘÍPADU?A KDYŽ SE NĚCO KONALO TAK JEN U PLZENSKÉHO SOUDU VÍME VŠICHNI MOC DOBŘE JAK STUDOVALI PRÁVNÍCI PRÁVO V PLZNI!PROČ SE TAK VEHEMENTNĚ BRÁNI VŠICHNI MINISTŘI KDYŽ NASTUPUJÍ DO SVÉHO ÚŘADU SLIBUJÍ ŽE VĚC PROŠETŘÍ A CO SE STANE BUD JIM NĚKDO VYHROŽUJE ŽE KDYŽ PŘÍPAD OTEVŘOU BUDE ZLE A ONI SE LEKNOU A BOJÍ O DOBŘE PLACENÉ TEPLÉ MÍSTEČKO A TAK TOMU BUDE I S NOVÝM MINISTREM I PREZIDENT MNĚ V TOM S KLAMAL .NEJDE O TO ŽE HO MUSÍ PUSTIT NO PŘEŠETŘIT PŘÍPAD A NAJÍT SKUTEČNÉHO VINÍKA ---------------JEN TOMU NEVĚŘÍM ŽE TO NĚKDY NEKDO UDĚLÁ!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa