Nebezpečný medvěd na Břeclavsku: Vyděsil ženu na koni

Ilustrační foto
Autor: ČTK ljš - 
4. března 2015
08:50

Lesníci varují veřejnost před medvědem, který se zřejmě zatoulal na Břeclavsko. Podle pracovníků Lesy ČR byl pozorován u Tvrdonic. Lidé by měli být opatrní a v případě, že by šelmu zahlédli, se mají hned spojit s policií. Naposledy se medvěd v regionu pohyboval před třemi roky.

Medvěda pozorovala v úterý večer mladá žena, která se projížděla na koni. Zvíře prý najednou vyšlo z lesa. Kůň se sice splašil, jezdkyně se ale udržela v sedle a hned odjela. Na místě se stopy šelmy nenašly. Terén je značně podmáčený, což může podle lesníků podstatně komplikovat pátrání po medvědovi.

„Dnes vyjedou pracovníci odboru životního prostředí městského úřadu do terénu, aby zajistili případné stopy a potvrdili tak výskyt medvěda,“ uvedla mluvčí břeclavské radnice Eliška Windová. Radnice bude o pohybu medvěda informovat starosty z regionu i majitele honiteb.

Naposledy byl medvěd na Břeclavsku pozorován na podzim 2012 mezi Břeclaví, Lanžhotem a polesím Soutok, které se nachází na soutoku řek Moravy a Dyje. Šelma nezpůsobila žádné škody a nikoho neohrozila. Zřejmě se tam zatoulala ze Slovenska.

Zhruba stokilogramového medvěda na konci září 2012 na dálnici D2 srazil a zabil kamion.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

saramie ( 4. března 2015 20:54 )

Ano, ono se vám to mluví, když nevíte o co de. Medvěda potkala kamarádka, nebyl to pro ni moc příjemný zážitek, jistě, že nenajdou stopy, když hledaj na blbým místě. Ale to už je vedlejší. Hlavně si z toho nezapomeňte dál dělat pr**l. Kdyby se to stalo vám, tak by vám to taky nebylo moc příjemný ne?

naidka ( 4. března 2015 10:24 )

Ftipné

zauber ( 4. března 2015 10:05 )

Původní zpráva byla totiž chybná, na D2 medvěda nepřejely, ale pouze ojely.

salto ( 4. března 2015 10:04 )

naidka ( 4. března 2015 09:57 )

Ta krawka neloví doma, to by bylo pod její úroveň jenom za valuty. Mrcha hnusná.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud