Zvrácený protest: Děti zavřeli do klece jako upáleného pilota

Autor: ČTK, oj - 
16. 2. 2015
16:40

Děti oblečené v oranžových kombinézách uvězněné v kleci. Nejmladším byly pouhé tři roky. Naštěstí se jednalo jen o protest. Přirovnáním ke zvěrstvům džihádistů se syrští aktivisté snažili upozornit na zločiny prezidenta Bašára al-Asada.

„Zastavte zabíjení dětí,“ stálo na transparentech, které děti zavřené v kleci držely v rukou. Protest se konal krátce poté, co Asadovy loajální jednotky vybombardovaly město Douma u Damašku.

Při útoku zemřelo více než 180 lidí. 55 z nich byly ženy a děti. Vrtulníky údajně shodily přes 78 sudových bomb. Letectvo prý dále podniklo na 50 náletů.

Povstání proti režimu syrského prezidenta Bašára Asada, které přerostlo v občanskou válku, začalo v březnu 2011. Od té doby si konflikt vyžádal přes 200 000 obětí. Boje mezi povstalci a vládními jednotkami ale v poslední době poněkud ustoupily do pozadí a na intenzitě nabývají zejména střety mezi jednotlivými frakcemi rebelů. V nich jsou úspěšní hlavně radikálové z Islámského státu (IS), kteří obsadili rozsáhlá území v Sýrii i v sousedním Iráku.Smrt Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Záznam zádušní mše O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Sledujeme, co se děje po veřejném rozloučení a pohřbu nejznámějšího českého zpěváka

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa