Pustil na svobodu Orlovou, ta pak vraždila: Sám teď skončí u soudu!

Autor: haj - 
14. února 2015
10:40

Opavský soudce, který propustil z ústavu Barboru Orlovou, půjde před kárný senát. Orlová loni v říjnu zaútočila na střední škole ve Žďáru nad Sázavou, kde zabila jednoho studenta a další osoby zranila.

Ministerstvo spravedlnosti připravilo na soudce kárnou žalobu kvůli tomu, že loni v únoru propustil z ústavního do ambulantního léčení pozdější útočnici na žďárské střední škole. Vytýkán je mu zejména nedbalý přístup.

Odcházející ministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO) již dříve podala v případu stížnost pro porušení zákona. Podle jejího názoru okresní soud nerespektoval trestní řád a dokonce se soud prý nezabýval otázkou, zda u Orlové nehrozí recidiva.

„Připravujeme kárnou žalobu v nejméně jednom případě, kde tomu soudci vytýkáme nedbalý přístup. Jsem velice zvědavý, co s tou žalobou kárný senát udělá, ale dali jsme si na ní velmi záležet, protože se domníváme, že je třeba nastavit tu hranici, za kterou už není možné dovolávat se soudcovské nezávislosti,“ uvedl pro deník MF DNES.

ma-ka ( 15. února 2015 07:46 )

Přesně. Kdyby zabila jeho jedinýho syna, tak by to vypadalo jinak.

ma-ka ( 15. února 2015 07:45 )

Nejen to. Doživotní zákaz výkonu fuknce a nazdar.

ma-ka ( 15. února 2015 07:45 )

Zbavit funkce, jeho i toho, kdo vypravoal lék. psych. posudek na Orlovou.

ivoadler ( 14. února 2015 18:59 )

Budu kecat pořád stejně. Lidi nezměníš, musí se změnit systém. Chápeš to?

jarypadlo ( 14. února 2015 13:52 )

https://www.youtube.com/watch?v=3nlCAZ7dVKU - - - https://www.youtube.com/watch?v=PbGiEGf81Jo - - - Ten soudce dopadne stejně jako ti co soudili tyhle dva z reportáží,jeden invalida,druhý sedí

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud