Jordánsko chce vyhladit teroristy z ISIS: Nálety zničily pětinu jejich zázemí!

Autor: ČTK, zrk - 
8. února 2015
18:04

Cíl? Islámský stát! Jde o odvetu za smrt Jordánského pilota, kterého IS upálil. Jordánci podnikli 56 náletů a zničili tak pětinu objektů a zázemí IS. Zaměřili se na velitelství, výcvikové prostory a místa odkud proudí finance.

IS zajal pilota Maáze Kasásbu v prosinci, když se jeho stroj zřítil nad severem Sýrie. Zřejmě začátkem ledna ho upálili v kleci a video, na němž tento čin zaznamenali, radikálové zveřejnili 3. února. Jordánsko okamžitě začalo chystat masivní odvetnou akci, i když již před ní bylo členem koalice, která útočila na cíle IS v Sýrii.

První den jsme zničili 19 cílů, druhý den pak zbraně, pohonné hmoty a vybavení tak, jak jsme si to stanovili. Třetí den jsme útočili na objekty, v nichž členové IS jedí a spí. Budeme v útocích pokračovat, nikoli stejným tempem, avšak podle našich plánů," řekl dnes před novináři velitel jordánského letectva generál Mansúr Džbúr.

Dodal, že v minulých pěti týdnech bylo při koaličních náletech zabito 7000 radikálů. Jordánsko je odhodláno v boji pokračovat, dokud nebude Islámský stát poražen. Jsme odhodláni pokračovat, dokud je (IS) nevymažeme z povrchu zemského," řekl generál.

Král Abdalláh II. po zveřejnění videa s upálením řekl, že Jordánsko pilotovu smrt pomstí. Vyzval armádní velitele, aby se připravili na to, že království znásobí svou účast v bojích proti radikálům.

mikimaus321 ( 9. února 2015 18:22 )

14 let Američani nic nevyřešili co tam byli na dovolené a pořád někoho hledali Jordánci to stihnou za pár týdnů

tgbg ( 9. února 2015 07:13 )

Irak měl jedině Migy 29!!!!

tgbg ( 9. února 2015 07:13 )

Koaliční síly spolu s USA ničí šílené islamisty a šílený autista Putin dodává islamistům zbraně.

cid2000 ( 9. února 2015 06:02 )

 Pro informaci neznámého a neznalého.Irák měl ve výzbroji stovky francouzských stíhaček Mirage F1 a britské letouny Jaguar GR.1 atd.To samé i u pozemní techniky.Měl kombinovanou armádu.Vždycky mu někdo něco vnutil,když se s někým začal chvilku kamarádit.

vencapernik ( 9. února 2015 02:19 )

By March 1959, Iraq withdrew from the Baghdad Pact and created alliances with left-leaning countries and communist countries, including the Soviet Union.[33] Because of their agreement with the USSR, Qasim's government allowed the formation of an Iraqi Communist Party.[33] v pripade ze nezvladas English language tak si to nech prelozit. Ja si pamatuji kdyz jsem jestr zil v Ceskoslovensku (nez jsem v osmasedesatem zahnul kramle} jak soudruzi velebili a opevovali socialisticky Iraq. Take se podivej na snimky z byvaleho Sadamova Iraqu, veskera vyzbroj je sovetskeho puvodu. A mimochodem Venca Pernik byla ma prezdivka. Plne jmeno je Vaclav Pernicka. V te dobe vase droga zvana "pernik" jeste neexistovala ty chytraku. A tituly co davam kung-fu-jane te nemusi zajimat. Mel jsem s ni diskuzi v minulosti a prave ona kdyz ji dojdou argumenty tak je sprosta jako dlazdic. Jak se rika " na hruby pytel hruba zaplata". To je moje policy.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud