Video, které zahřeje u srdce: Píseň dívky s Downovým syndromem je hitem internetu!

Madison Tevlin sice trpí Downovým syndromem, ale osudu navzdory se snaží zpívat.  (Autor: Reprofoto Youtube)
Autor: ČTK - 
7. února 2015
21:55

Dvanáctiletá Madison Tevlin prý často slýchala, že se nikdy nenaučí zpívat. Kanadská dívka trpící Downovým syndromem výrazně ztěžujícím hlasový projev člověka se však nenechala odradit a za pomoci svých blízkých natočila video, které se v posledních dnech stalo hitem internetu.

Píseň All of Me, jejímž autorem je americký soulový zpěvák John Legend, již na videoportálu YouTube zhlédlo přes pět milionů lidí. Bez ohledu na to, že hlasový projev dívky nedosahuje kvalit profesionálních pěvců, vyvolal klip záplavu pozitivních reakcí. Dívku z Toronta podle médií potěšilo zvláště to, že video na Twitteru doporučil i samotný Legend. „Chci lidi inspirovat,“ pronesla v nahrávce mladá Kanaďanka.

Downův syndrom je geneticky podmíněné onemocnění, jež ovlivňuje vzhled a intelekt postižených. Podle expertů se jen velmi malé procento lidí s tímto handicapem může naučit zpívat na jakékoli úrovni. Velmi náročné je rovněž zapamatovat si jakýkoli text – dívka prý zpaměti přezpívala všech 348 slov, které píseň obsahuje.

Rodina Madison odmítla tvrzení některých lidí kritizujících video, podle nichž natočila klip proto, aby svou dceru dostala do některé z talentových soutěží a proslavila se. „Smyslem bylo ukázat, že člověk s Downovým syndromem dokáže neuvěřitelné věci, a také korigovat některé existující mýty o lidech s postižením,“ řekl BBC otec dívky Matthew Tevlin.

Jejím cílem prý je, aby do 21. března, což je Světový den Downova syndromu, video uvidělo 21 milionů lidí.

univerzalnizena ( 8. února 2015 04:49 )

uš i tohle bude sereblita bleeblabla

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud