Letadlo po startu zavadilo křídlem o most: Pak se zřítilo do řeky!

Autor: shp, ČTK - 
4. 2. 2015
06:58

Obrovská tragédie hned zpočátku letu! V metropoli Tchaj-wanu se krátce po startu zřítilo do řeky letadlo s 58 lidmi na palubě. Zavadilo křídlem o most. Úřady ohlásily nejméně 15 mrtvých. Několik dalších lidí je pohřešováno.

Turbovrtulový stroj ATR-72 společnosti TransAsia Airways odstartoval z Tchaj-peje v 10:53 místního času (3:53 SEČ) a zamířil na tchajwanské souostroví Ťin-men, které se nachází u jihovýchodního pobřeží Číny.

Letadlo, které mělo podle spekulací médií zřejmě potíže s tahem motorů, se po startu naklonilo na bok, při přeletu nad dálnicí vrazilo do vozu taxislužby, pak zavadilo o dálniční nadjezd a zřítilo se do mělké řeky Ťi-lung. Ukazují to fotografie, které pořídili motoristé projíždějící po dálnici. Řidič taxi utrpěl zranění.

Zpravodajský server BBC News uvedl, že letoun je nyní zpola ponořen v řece. Záchranáři rozřízli trup stroje a snaží se vyprostit oběti či případné přeživší, kteří zůstali uvězněni uvnitř. K letadlu, které se nachází pár metrů od břehu, připluli záchranáři na nafukovacích člunech, plánují ale postavit pontonový most, aby usnadnili záchranné práce.

Do záchranných akcí se podle AP zapojilo kromě hasičů také 165 vojáků, které společně s osmi čluny vyslalo ministerstvo obrany. Na palubě bylo podle úřadů 31 obyvatel pevninské Číny, kteří byli na Tchaj-wanu většinou jako turisté. Posádku tvořilo pět lidí, cestujících bylo 53.

Havarovaný letoun francouzsko-italské výroby byl podle médií méně než rok starý a bezpečnostní prověrky naposledy podstoupil 26. ledna. Aerolinky TransAsia Airways ztratily loni v červenci jiný stroj ATR-72, tehdy zahynulo 49 lidí.

Video Letadlo po startu zavadilo křídlem o most: Pak se zřítilo do řeky! - youtube.com

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

petrkramnypresident ( 4. února 2015 12:08 )

Z trosek vylezlo i 7 čínských zombií

dfghjk ( 4. února 2015 10:49 )

No nevím, při takovém náklonu už letadlo nemá prakticky žádný vztlak a začne padat k zemi jako kámen. A pokud je nízko, je katastrofa nevyhnutelná. S tím nedostatečným tahem motorů se mi to nějak nezdá, já bych tipoval spíš na poruchu ovládání, protož žádný pilot by si v tak malé výšce nedovolil tak divoký manévr. Ačkoliv teď se mi vybavila jedna vyjímka, kdysi jeden americký pilot z pouhé frajeřiny tímto způsobem sekl o zem s bombardérem B52. Samozřejmě to nikdo nepřežil.

trnka25 ( 4. února 2015 07:56 )

Úřady ohlásily nejméně 9 mrtvých mrtvých - a oni byli i nějací živí mrtví??

Zobrazit celou diskusi
Další videa