Čtvrtek 7. prosince 2023
Svátek slaví Ambrož / Benjamín, zítra Květoslava
Zataženo, déšť se sněhem 1°C

Krejčíř má další vroubek: Uplácel prý úřednici v JAR kvůli rychlejšímu azylu!

Autor: ČTK - 
1. února 2015
14:36

Uprchlý český občan Radovan Krejčíř měl údajně v Jihoafrické republice uplácet úřednici, aby rychleji dostal azyl. Podle všeho jí poskytl v přepočtu 2,1 milionu korun. Když mu úplatek nepomohl, chtěl peníze zpět.

Případ se táhne od loňského podzimu, kdy list Mail and Guardian napsal, že Krejčíř poskytl v roce 2009 šéfce dozorčího úřadu pro bytové stavebnictví Brendě Madumiseové milion randů (2,1 milionu korun), aby pomohla urychlit jeho azylové řízení.

Protože si tím ale nepomohl, vyžadoval pak prostřednictvím svého advokáta svoje peníze zpět. Madumiseové přitížilo, že v této souvislosti několikrát vypovídala a pokaždé jinak. Tvrdila mimo jiné, že šlo o dar na blíže neupřesněné účely.

Krejčíř také údajně chtěl poskytnout peníze vládnoucí straně Africký národní kongres, aby si naklonil její představitele, ale byl odmítnut.

V JAR nyní soudy projednávají několik kauz, ve kterých Radovan Krejčířfiguruje. Týkají se vražd, pokusů o ně, stejně jako únosu a mučení v oblastech jeho "podnikatelské" činnosti zahrnující mimo jiné obchod s drogami a kradenými předměty.

Krejčíř žije v JAR od roku 2007 a od listopadu 2013 je ve vazbě. Čtyři jeho dosavadní žádosti o propuštění na kauci neuspěly. V ČR byl v roce 2012 odsouzen k 10,5 letům vězení za více než půlmiliardový daňový únik.

gogo ( 1. února 2015 17:41 )

Ano, těch vyvrhelů máme i bez něho a bez Koženého dost a dost.. Justici jen tak neprobudíte. Ta je momentálně v kómatu..

gogo ( 1. února 2015 17:40 )

To víte, všichni slušní lidé jsou podobní..

gogo ( 1. února 2015 17:38 )

Ano, ještě smrdí...

lalia ( 1. února 2015 15:17 )

Krejčíř byl a bude vyvrhel společnosti.Nikdy se nepolepší.Nedej Bože,aby se vrátil! Jeho majetek u nás všechen zestátnit,stejně okradl stát,když si ho pořizoval Někdo dluží maličkost a exekutor ho připraví o střechu nad hlavou.To je ta spravedlnost ??? Justice,udělejte s tím něco.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud