99 Češek se přidalo k žalobě kvůli prasknutým prsním implantátům!

 (Autor: Archiv Blesku)
Autor: shp - 
26. ledna 2015
18:01

Skandál s praskajícími vadnými prsními implantáty francouzské společnosti PIP, které jsou naplněny průmyslovým silikonem namísto lékařského, se snad blíží ke konci. Soud by o něm měl rozhodnout již v březnu. Dosud se z dvou tisícovek Češek, které měly zdravotní potíže kvůli implantátům, k žalobě přidalo 99, informoval list MF Dnes.

Soud definitivně rozhodne v rámci odvolání o případu firmy, která dodávala vadné prsní implantáty. Pravomocný verdikt by pak měl umožnit sérii žalob o finanční odškodnění.

Čas ale utíká a k právnímu rozuzlení nezbývá moc času. Případ může být již brzy promlčen. K francouzské žalobě se zatím přidalo 99 českých žen. Pozdější domáhání odškodného přitom nejspíš nebude vůbec možné.

Výhradní právo na zastupování Češek při žalobách o odškodnění za prsní implantáty má právní poradenská firma První zdravotní. Vzhledem k náročnosti zpracování administrativy je podle ní nutné se k žalobě přidat nejpozději do února.

Skandál s vadnými implantáty firmy PIP začal v prosinci 2011 ve Francii. V této zemi je voperovali zhruba třiceti tisícům žen. Kvanta jich zamířila i za hranice, nejvíce do Velké Británie.

tomik007 ( 26. ledna 2015 21:06 )

V soudni sini bude asi hodne kluzko.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud