Úterý 23. dubna 2024
Svátek slaví Vojtěch, zítra Jiří
Zataženo, déšť 7°C

Smrt miminka na D1: Kamion smetl porouchané auto, ve kterém spalo!

Při nehodě na D1 zemřelo batole
Při nehodě na D1 zemřelo batole  (Autor: Foto Blesk - Jiří Čada)
Autor: čad - 
13. ledna 2015
11:14

Přišli o milované dítě! Rodina, které se na dálnici D1 rozbilo auto, nestihla z odstaveného vozu ani vystoupit, když do nich vletěl kamion. Patnáctiměsíční batole nemělo šanci přežít...

Nehoda, kterou odstartovala porucha osobního auta, byla ohlášena v pondělí v 18:31 v místě 76. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu. „V důsledku defektu ve zmíněném úseku zastavila u svodidel posádka osobního automobilu,“ uvedla Blesku mluvčí policie Dana Čírtková.

„Jejich vozidlo však přehlédl řidič kamionu jedoucí za nimi a do odstaveného vozidla zezadu narazil. Osobní automobil i s posádkou byl odmrštěn a střetl se bočně s projíždějícím dalším kamionem,“ popsala tragédii policejní mluvčí.

V dětské sedačce na zadním sedadle zraněním na místě podlehl patnáctiměsíční chlapec. Další tři dospělí pasažéři ze Zlínského kraje, rodiče a starší sourozenec zemřelého dítěte, vyvázli se zraněním, které naštěstí neohrožuje jejich životy.

„Přestože v tomto případě došlo ke střetu s kamionem bezprostředně poté, co jim automobil přestal jet, a nedalo se jakkoliv jinak reagovat, cestující by na dálnici měli vždy co nejdříve utéci z odstavených vozidel za svodidla,“ radí policejní mluvčí.

O více než hodinu později se na D1 tragédie opakovala na 81. kilometru, kde do tvořící se kolony vozidel narazil maďarský šofér (23) odtahové služby. „Nevěnoval se patřičně řízení a zezadu najel do stojícího srbského kamionu,“ popsala nehodu mluvčí Čírtková.

„Zranění, která po nárazu utrpěl, byla neslučitelná se životem. Jeho tělo museli hasiči ze zdemolované kabiny vozidla vyprostit hydraulickým zařízením,“ upřesnila mluvčí hasičů Petra Musilová.

 

 

e.44 ( 14. ledna 2015 10:50 )

Blbec je hlavně ten kdo nechápe, že na opuštění vozu potřebuješ čas, aspoň pár sekund, tihle neměli ani jednu.

e.44 ( 14. ledna 2015 10:47 )

Tak když auto odmítne jet dál, tak co s tím uděláš? A jasně píšou, že neměli šanci vůz opustit, kamion do nich narazil prakticky ihned. Zkrátka každej musí počítat s tím, že se autu před ním může tohle stát. Kámošovi takhle chcíplo auto ve středním pruhu na magistrále. Neměl ani šanci vystoupit aby umístil za auto trojúhelník, neměl vlastně šanci se z auta vůbec dostat, jelikož kolem něho auta bez přestávky projížděšla z obou stran, jenom zázrakem do něj nikdo nenarazil během těch pár minut než jsem ho dojela, předjela, zahákla a odtáhla.

momoko ( 13. ledna 2015 19:47 )

ty tam vidíš nějaký odstavný pruh? Na doživotí by měl jít ten řidič osobáku za zabítí dítěte!! Odstavit auto na takovém místě je holá debilita!! Pokud to bylo nutné měli z auta ihned zmizet! V zahraničí by dostal pokutu, že by se divil!

abyss ( 13. ledna 2015 17:41 )

Zemanovi by se nechtěl v ničem rovnat nikdo kdo má IQ vyšší než 80

momoko ( 13. ledna 2015 17:32 )

na dálnici staví jen blázen a pokud musí z technických důvodů okamžitě opouští auto do bezpečné vzdálenosti, než přijede pomoc, to ví každý průměrný řidič, ostatní jsou blbci!!

Zobrazit celou diskusi