Pilot pohřešovaného letadla: Létání bylo jeho snem a vášní

Autor: ČTK - 
30. 12. 2014
08:58

Rémi Plesel, francouzský druhý pilot letadla společnosti Indonesian AirAsia, které je od neděle pohřešováno a na jehož palubě bylo 162 osob, prý snil o létání už od dětství. Novinářům to řekla jeho sestra Renée, podle níž létání bylo bratrovou vášní.

"Už od doby, kdy byl velmi malý, snil o tom, že bude pilotem. A tento sen se mu splnil. Byl v Indonésii tři roky. Byl velmi dobrý pilot, výborný," dodala.

Let číslo QZ8501 zmizel nad Jávským mořem v neděli a oficiální činitelé varovali, že letoun Airbus A320-200 pravděpodobně skončil na dně moře.

Renée uvedla, že naději, že ještě někdy svého bratra uvidí, vnímá realisticky. "Když letadlo spadne z nebe, sotva někdo přežije," řekla žena, která stejně jako její bratr pochází z ostrova Martinik, který je zámořským departementem Francie.

S bratrem prý naposledy mluvila v pátek přes internet. Řekl jí, že si užil příjemné Vánoce a příští den jde do práce. "Chceme, aby to letadlo našli, aby nám vysvětlili, co se stalo. A chceme vědět, jestli se na místo neštěstí můžeme s matkou jet podívat," dodala.

Video AirAsia - Reuters

Smrt Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Záznam zádušní mše O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Sledujeme, co se děje po veřejném rozloučení a pohřbu nejznámějšího českého zpěváka

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa