Úterý 26. října 2021
Svátek slaví Erik, zítra Šarlota
Oblačno 13°C

Rybí polévku od Babiše a Krnáčové chtěl kdekdo: Stála se i fronta!

Autor: ČTK - 
24. prosince 2014
17:31

O rybí polévku, kterou dnes rozlévala na Staroměstském náměstí v kuchařské obleku pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO), byl značný zájem. Pražané, ale i turisté včetně zahraničních museli před stánky s tradičním štědrodenním pokrmem vystát frontu. Krnáčové přišli pomoci i další členové městské rady a taky ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. 

"Já jsem zvyklý. Rozdal jsem za poslední tři roky 35.000 koblih," řekl Babiš. Koblihy chtěl prý dávat lidem i nyní, protože náměstí ale má v pronájmu provozovatel vánočních trhů, přijal pozvání primátorky na rozlévání polévky. "Já rád chodím mezi lidi, vždycky se něco zajímavého dozvím," dodal Babiš. 

Pro Krnáčovou to sice byla premiéra, ale podotkla, že polévku nalévala celý život, protože má tři nyní už dospělé děti. "Teď to dělám pro několik lidí navíc, ale prostě prima," uvedla. 

Strávníci se shodovali na tom, že polévka s jikrami, mlíčím a máslovou jíškou dochucená karamelem a koňakem je výborná. Jeden ze zájemců uvedl, že už je Štědrý den na Staroměstském náměstí pátým rokem. "Už jsem zažil čtvrtého primátora," poznamenal. I proto, že polévka je podle něho stále kvalitní, šel si vystát frontu ještě na jednu porci. 

Na Václavském náměstí rozlévali polévku i zástupci Prahy 1 v čele se starostou Oldřichem Lomeckým (TOP 09), jenž se zhostil této role popáté. "Myslím, že polévku tady děláme vynikající, vidíte ten zájem. Hlavně Vánoce jsou takovým krásným zastavením, kdy je možné se setkat s lidmi v ulicích a pro nás pro všechny je to zážitek," řekl starosta. 

Centrum metropole na rozdíl od okrajových částí města jako obvykle 'žilo'. U stánků na vánočně vyzdobeném Staroměstském a Václavském náměstí šlo v chladném dni na odbyt zejména svařené víno i rozličné teplé pochutiny. Například na Smíchově na Andělu lidé stáli fronty u kádí prodejců kaprů a někteří si ještě na poslední chvíli kupovali i vánoční stromky.

tomik007 ( 25. prosince 2014 18:17 )

Takovej stanek kdyby si otevreli dva Cesi v Bratislave - tak to asi neprezijou  

mortis69 ( 25. prosince 2014 18:10 )

Už si nakradl dost a tak je rádoby vysmátej.Na každý prase se ale voda vaří

agent ( 25. prosince 2014 17:47 )

Oproti žvatlalům tvýho formátu a vládě co tu přes 20 let vládla, skutečně něco dělá. Nicméně to je pro "člověka" tvýho formátu s napnutou žílou na hlavě a prskající žlučí z huby vcelku nedostižné téma.

ruudazvostravy ( 25. prosince 2014 14:08 )

Jawůl herr kchommandant,abr dý koncen?Kdybi Áda bejval nebil v*ůl,tak bi se neska žraly denně koňskí vajce za bůra f každý rodině,fršténc?

ruudazvostravy ( 25. prosince 2014 14:02 )

Holt gdo dá národu nažrat,tak má na pár pátků u korita vichechtáno.Ale vona taki nejní polýfka jako polýfka a co třeba Polýfka Boleslaf,hej?

Zobrazit celou diskusi
Další videa