Do davu lidí najel popelářský vůz: 6 mrtvých při vánočních nákupech ve Skotsku!

Autor: simao, ČTK - 
22. prosince 2014
21:10

Při vážné dopravní nehodě ve skotském městě Glasgow zahynulo šest lidí a dalších nejméně sedm jich utrpělo vážná zranění. Popelářský vůz narazil z dosud neznámých důvodů do davu lidí, kteří se vydali do centra města na vánoční nákupy.

Na místě zasahovalo několik hasičských vozů, policisté a rovněž šest vozů záchranné služby. Uzavřeny byly i okolní ulice. Policejní mluvčí potvrdil, že došlo k "vážné nehodě" u George Square v Glasgowě. Jak nicméně dodal, nemají žádné náznaky, že by šlo o teroristický útok. I podle policisty Stewarta Carleho ze skotského policejního sboru se jedná o pouhou dopravní nehodu.

"V současné chvíli to nevypadá, že by šlo o zločinný či úmyslný čin, potřebujeme ale čas na to, abychom to mohli vyšetřit," dodal Stewart Carle.

Podle svědků se nejspíš popelářský vůz vymkl kontrole poté, co se jeho řidiči udělalo špatně. Řidič vozu je nyní ošetřován v nemocnici. Na chodníku se v osudnou chvíli nacházelo velké množství lidí, mimo jiné i několik dětí či dítě v kočárku.

"Slyšela jsem křik a viděla jsem lidi utíkající směrem k George Square," popsala jedna ze svědkyň Alison Keith. "Když jsem se dostala za roh, viděla jsem, jak se lidé snaží pomoci zraněným. Bylo to šílené. Lidé brečeli a křičeli," dodala.

Britský premiér David Cameron na Twitteru napsal, že je o incidentu detailně informován a že "myslí na oběti a zraněné". Podobně reagovala i šéfka skotské vlády Nicola Sturgeon. 

zabibol ( 24. prosince 2014 08:33 )

Putler má dlouhé pařáty.

johr ( 23. prosince 2014 14:05 )

Ručnikař to určitě neřidil oni nemaji čas pracovat

kobyla1 ( 23. prosince 2014 06:57 )

Už jen čekám, kdy nějaký idiot z blesku napíše článek o tom, že řidič popelářského vozu volal Alláh akbar

4858 ( 23. prosince 2014 02:13 )

Evropo-probuď se ,!!"

kraken666 ( 23. prosince 2014 00:12 )

Nechci se moc vtírat ,ale když je tady řeč o mrtvolách . † Pohřební služba KRAKEN † (Praha 5) . . .☠ PŘIJEDU.☠.UMEJU.☠.OBLÍKNU.☠.ODVEZU.☠.ZAKOPU.☠.SEŽEHNU. . .. ..................................█ ................................ ................................. █ ................................ ................................. █ ................................ ............................███████ ... ..... ....................... ..................................█ ................................ ................................. █ ................................ ................................. █ ................................ ................................. █ ................................ ................................. █ ................................ ................................. █ ................................ . . . ........KVALITNÍMU ŽEHU A POHŘBU ZDAR!!!!!!!¸♥☼♥¸♥☼♥¸♥☼♥¸♥☼♥ . . . . . ...tel .607 666 666.................................email: kraken@tiscalli.cz

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud