Řidič vykřikoval Alláhu akbar a najížděl do chodců: 11 lidí zranil!

Autor: shp, ČTK - 
22. 12. 2014
07:27

Za volantem vykřikoval "Alláhu akbar" (Bůh je převeliký) a ve svém voze úmyslně najížděl na chodce. Jedenáct lidí šílený řidič srazil. Policie již muže po jeho běsnění v ulicích francouzského města Dijon zatkla.

Stav dvou zraněných je vážný. Podle policie se nejspíš jedná o duševně vyšinutého muže. Úřady útok neoznačily za teroristický, ale vláda ho bere velmi vážně; dnes je v Dijonu očekáván ministr vnitra Bernard Cazeneuve.

Útočník, který se podle policie narodil v roce 1974 a docházel na psychiatrickou kliniku, krátce před 20:00 v tomto městě ve střední Francii najížděl autem typu Renault Clio na lidi na pěti různých místech. V první výpovědi podle médií uvedl, že "jednal za palestinské děti".

V sobotu také ve střední Francii policie na předměstí města Tours zastřelila muže poté, co přišel na policejní stanici s nožem, s nímž za stejného zvolání "Alláhu akbar" napadl a zranil tři příslušníky.

Zranění příslušníci byli hospitalizováni a jsou mimo nebezpečí, sdělily úřady. Útok označily za "mimořádně agresivní". I tento útočník byl podle úřadů duševně nevyrovnaný, navíc měl pravděpodobně rodinné problémy.

Ani tento útok úřady neoznačily za teroristický, ale na jeho vyšetřování se podle zahraničních agentur podílí protiteroristická jednotka. K útokům došlo v době, kdy Islámský stát a další teroristické organizace opakovaně vyzvaly své přívržence k útokům proti Francii kvůli jejímu přístupu k islamistům, především leteckým úderům po boku USA proti pozicím islamistů v Iráku.

Extremisté ve výzvách navrhli, aby kdokoli rozzlobený na francouzskou vládu použil jako zbraně auta či nože k provedení takzvaných útoků vlka samotáře.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

vasek666 ( 23. prosince 2014 08:47 )

To co si tam natahali, to tam mají, a u nás to za chvilku taky vypukne. Vyhnat je potěhem.

tomik007 ( 22. prosince 2014 18:06 )

v SSSR to bude brzy jeste horsi

nofar ( 22. prosince 2014 17:37 )

Ja nastesti ziju mimo cirkus zvany EU.

tomik007 ( 22. prosince 2014 15:22 )

 Cekam kdy zacne DZAMILA s KOCABEM

kobyla1 ( 22. prosince 2014 15:12 )

No hlavně jestli ten islamista náhodou za volantem nevykřikoval,, Bůh ochraňuj Ameriku To je zase článek, že by si soudný člověk musel odplivnout. Nejdřív nám sem cpou muslimskou verbež a pak se v tisku snaží co nejvíc rozdmýchat protimuslimské nálady. No všechno má svůj důvod že?

Zobrazit celou diskusi
Další videa