Dítě štěstěny: Všichni spolužáci jsou mrtví. V den masakru zaspal

Autor: oj, ČTK - 
18. 12. 2014
13:56

Neuvěřitelné štěstí, zároveň však obrovská bolest. V den, kdy do školy v Péšávaru vtrhlo teroristické komando a povraždilo přes 130 bezbranných dětí, Dawoodovi Ibrahimovi (15) nezazvonil budík. Zaspal. Ke škole dorazil až v okamžiku, kdy se zevnitř ozývala střelba a celá budova byla obklíčená vojáky. Všichni jeho spolužáci ze třídy jsou mrtví.

Vyšetřovatelé se domnívají, že Dawoodovu třídu vyvraždil jediný terorista, když odpálil nálož, kterou měl na těle. Zatímco chlapec obchází jeden pohřeb za druhým a loučí se svými kamarády, z Péšávaru přicházejí děsivé detaily o způsobu, jakým Talibanci povraždili téměř 150 lidí.

Útočníci se do objektu školy dostali s pomocí žebříků, po nichž překonali ochrannou zeď. Na sobě měli armádní uniformy a pod nimi vesty napěchované výbušninami. Palbu zahájili okamžitě a dali jasně najevo, že jejich cílem není zadržovat rukojmí, ale způsobit co největší bolest a šok národu již tak unavenému nekonečnou válkou s islamisty.

Schodiště a podlahy tříd od krve, rozbitá skla oken a dveřních výplní, stěny provrtané kulkami, mezi tím dětské boty a oblečení, školní sešity... Nejvíce mrtvých – asi stovka – bylo nalezeno v auditoriu, kde bylo v době útoku shromážděno množství žáků u příležitosti školní akce. Ozbrojenci tam údajně zaujali pozice na pódiu a bez rozmyslu pálili do davu. Některé učitelky prý útočníci upálili zaživa. Příslušníci bezpečnostních sil po bitvě, která trvala celý den, nakonec všech sedm útočníků zlikvidovali.

Doporučujeme
plysovykozisek ( 18. prosince 2014 15:50 )

 A to jsem si to zrovna přečetl před jídlem.

aronak ( 18. prosince 2014 14:48 )

to je příšerné, co se všude děje za zvěrstva, a to máme mít pro tyto lidi otevřené hranice? Uvědomují si naši politici, co sem s těmito lidmi může přicházet, jaké násilí? A jako vrchol cynismu je v tomto článku reklama na nějaký Dětský set...

tochadda ( 18. prosince 2014 14:17 )

No, má chlapec životní cíl, věnovat se likvidaci všech zločinců ve své zemi.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa