Muž, který se zapálil na Václaváku, zemřel!

Autor: ljš, et - 
17. prosince 2014
19:15

Byl psychicky nemocný a rozhodl se vzít si život velice trýznivým způsobem. Muž (†56), který se včera večer na Václavském náměstí zapálil, i přes okamžitou pomoc kolemjdoucích a intenzivní péči lékařů dnes v nemocnici zemřel.

„Šestapadesátiletý muž svým zraněním bohužel dnes kolem 19. hodiny podlehl,“ potvrdil Blesk.cz Lukáš Matýsek, mluvčí Vinohradské nemocnice, na jejíž popáleninové centrum byl sebevrah včera převezen.

Muž, který byl pacientem bohnické psychiatrické léčebny, se zapálil včera, krátce po 23. hodině pod pomníkem sv. Václava. Přestože se mu lidé okamžitě snažili pomoci a přivolali pomoc, přijeli záchranáři už pozdě. Muž  podle svědka, se kterým Blesk.cz mluvil, hořel přibližně čtyři minuty a utrpěl popáleniny na 100 % svého těla. Šance na jeho záchranu tak byla velmi nízká.

Co muže k sebevraždě vedlo, by mohl objasnit dokument, který nechal na místě. „Kriminalisté na místě zajistili tašku popáleného muže, která obsahovala kromě jiného i písemnost s určitým vzkazem. Tuto písemnost nelze v žádném případě vnímat jako jednoznačný dopis na rozloučenou, nicméně její obsah určitým způsobem koresponduje s jednáním šestapadesátiletého muže,“ řekl policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

hofihofi ( 18. prosince 2014 02:32 )

O Palachovi si take psalo tehda, ze byl dusevne nemocny. Cimz to nerikam o okoli dalsich.

hofihofi ( 18. prosince 2014 02:30 )

Ty jsi idiot a neuveritelny, a nemas o tom poneti, komunismus byl nadherna idea ale to co z nej lidi udeali byla diktatura, Havel nemuze, za to, co z jeho nazoru udelali jini.

fotrpjotr ( 18. prosince 2014 01:39 )

Hrdina,který nenáviděl tento režim,který sem přivedl Havel.

abzk ( 18. prosince 2014 00:21 )

Mám stejné informace ale nechtěl jsem je uvádět vzhledem k tomu že rozhodně nemám v úmyslu nabonzovat zdroj. Ale když už jsi to napsala.......

abzk ( 18. prosince 2014 00:19 )

No, jo, no, to víš, to už je klasická schýza zdejších neschopných, že svoje problémy svalují na dobu a transformují si to i na druhé.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud