Islámský stát popravil 150 žen: Odmítly sňatek s jeho bojovníky!

Islamisté popravili 150 žen, které se za ně odmítly vdát.  (Autor: Reuters, archiv Blesku)
Autor: zr - 
17. prosince 2014
17:16

Islámský stát popravil v Iráku 150 žen, které odmítly sňatek s jeho bojovníky. Některé z žen byly těhotné. Všechna jejich těla byla pohřbena v hromadném hrobě.

Radikálové z hnutí Islámský stát ovládají zhruba třetinu Iráku a také rozsáhlé oblasti na severovýchodě Sýrie. Podle informací z íráckého ministerstva pro lidská práva si ženy v provincii Anbár odmítly vzít bojovníky IS, za což je stihl krutý trest. Všechny byly bez milosti zavražděny. Turecká média přinesla informaci, že poprava proběhla ve jménu Abu Anase Al-Libi, libyjského teroristy, který se mimo jiné účastnil bombového útoku na americká velvyslanectví v Africe v roce 1998.

„Nejméně 150 žen, včetně těhotných, bylo ve jménu Abu Anase Al-Libi popraveno ve městě Fallúdža bojovníky IS poté, co odmítly džihádistické manželství,“ píše se v prohlášení. „Mnoho rodin muselo také utéct z města Al-Wafa, protože stovkám obyvatel bylo vyhrožováno smrtí,“ pokračuje.

Řádění v provincii Anbár dále pokračuje. V průběhu listopadu džihádisté zabili 5 tisíc lidí. Mimo jiné také nejméně 200 příslušníků sunnitského kmene Albu Nimr. Právě tento kmen hrál velkou roli v boji proti Al-Kájdě a také se otevřeně postavil proti Islámskému státu.

 

zadnice ( 18. prosince 2014 11:08 )

Šabatová ještě se jich stále budeš zastávat?

hajne ( 18. prosince 2014 09:08 )

A tuhle pakáž nám sem chtějí natáhnout někteří politici a spol.Pozor na to aby se nám to jednou nevrátilo!! Ti rádoby humanisti pochcípaj a co tady zůstane po nich jim je dnes jedno,chudáci naše děti a vnoučata.

qwerty1805 ( 18. prosince 2014 04:09 )

za chvilku sou tady v bruselu se řeší důležité věci typu pomazánkové nebo pravé máslo těšte se

hofihofi ( 18. prosince 2014 02:42 )

Tohle je vysledek zniceni iracke armady amikama, co tyhle hajzly drzela na uzde. Napred zniceji pro vymyslenou vec - jaderne zbrane - strukturu statu a tad nechtwji pomoci, nebo umysl?

kupredu-leva ( 18. prosince 2014 00:34 )

Je proti nám, kdo není s námi! A berou to pěkně vod podlahy.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud