Nejvyhledávanější recept na Ukrajině je Molotovův koktejl! Předběhl mazanec i pizzu

Ukrajince letos nejvíce zajímal recept na Molotovův koktejl  (Autor: Profimedia.cz)
Autor: ČTK - 
17. prosince 2014
09:32

Svědectví o životě Ukrajinců v letošním roce podává seznam nejvyhledávanějších receptů, které uživatelé žijící ve válkou sužované zemi zadávali na Google. Ve statistice se před mazanec, pizzu a čokoládovou polevu dostal Molotovův koktejl.

Ukrajina prožila v únoru dramatický převrat, při němž byl vyhnán prezident a při střelbě v Kyjevě zahynuly desítky lidí. V březnu následovala anexe Krymu a v dubnu propukla vzpoura proruských radikálů v Doněcké a Luhanské oblasti, která si vyžádala zatím přes 4700 mrtvých.

Za těchto okolností nepřekvapí, že šest ze sedmi nejnavštěvovanějších webových stránek jsou zpravodajské servery. Na první místo se ovšem dostaly stránky ruského televizního sitcomu Fizruk o strastech učitele tělocviku, bývalého bodyguarda.

Nejčastějším dotazem na správný postup v životních situacích byla žádost o pomoc s úsporou energie. Na druhém místě byl návod na mytí kočky a na třetím správný postup při líbání.

Pojmem, o jehož vysvětlení letos Ukrajinci v internetu žádali nejčastěji, bylo slovo lustrace, široce diskutovaný proces, kterým po převratu procházejí tisíce ukrajinských státních úředníků. Následoval výraz selfie, tedy fotografický autoportrét pořízený mobilním telefonem. V první desítce se umístila slova federalizace, separatismus, ebola, anexe nebo fašismus.

Seznam nejčastějších internetových nákupů vede bojler. Hned za ním jsou lístky na vlak, dolary a neprůstřelné vesty. Šokem pro manažery firmy Google byl seznam nejčastěji vyhledávaných receptů: na prvním místě se ocitl Molotovův koktejl, tedy hořlavá směs užívaná při demonstracích.

tini ( 17. prosince 2014 09:58 )

No to je ale blbej nadpis. Cokoladu a pizzu v zemi, kterou suzuje valka? Lidi v Donecku zerou i travu, pani reporteri, treba byste se tam mohli rozjet a nejakou pizzu tem chudakum privezt.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud