Šílenec ze Sydney: Černá magie, desítky znásilnění a vražda exmanželky?!

Autor: simao, ČTK - 
15. prosince 2014
18:15

Nebyl to terorista, vycvičený v armádě džihádistů z ISIS. Ale nebezpečný vlk samotář, který vtrhl do kavárny v Sydney a rozpoutal teror, jaký Australané dlouho nezažili. Kdo byl muž, který patrně zemřel při zásahu speciálních jednotek? Přistěhovalec z Íránu, "duchovní léčitel", muž obviněný z řady znásilnění, ale také z podílu na smrti exmanželky a praktikování černé magie!

Prohlásil se šejkem. A na kontě má řadu kriminálních deliktů. Hlavní podezřelý v případu teroru v australském Sydney je Man Haron Monis, íránský přistěhovalec, který čelil obvinění ze sexuálních útoků na ženy a také z podílu na vraždě exmanželky.

Profil "vlka samotáře"

Man Haron Monis se podle australských médií přistěhoval do Austrálie jako uprchlík v roce 1996. Šlo přitom o poměrně známého delikventa. Byl totiž v podmínce za násilnictví a byl odsouzen za zasílaní urážlivých dopisů a DVD rodinám australských vojáků, kteří padli při službě vlasti, nejčastěji v Afghánistánu.

Dopustil se toho v letech 2007 až 2009. Dostal přezdívku „Nenávistný šejk“ a za pobuřující, „hrubě urážlivé“ dopisy ho potrestali 300 hodinami obecně prospěšných prací, upozornil britský Telegraph.

Podle britských médií se Monis chystal poslat podobné dopisy také rodinám britských vojenských obětí bojů proti islámských radikálům. Australské úřady mu to ale zakázaly, za což je obvinil z porušování jeho lidských práv. 

Podle listu Sydney Morning Herald se Monis dříve označoval za „duchovního léčitele“, odborníka na numerologii a astrologii a před deseti lety se v Sydney zabýval černou magií. Íránský imigrant a samozvaný šejk také praktikoval „spirituální léčbu“, v souvislosti s tím však měl v únoru 2015 stanout opět před soudem kvůli desítkám údajných sexuálních útoků na ženy, které měl „léčit“. Obviněn byl ve více než 40 případech sexuálního násilí nebo obtěžování, kterého se měl dopouštět na ženách při "konzultacích". Tyto případy označil Monis za policejní spiknutí a za politicky motivované.

Záhadná smrt exmanželky

Vedle toho však byl před dnešním zásahem speciální jednotky v kavárně v Sydney stíhán za spoluúčast na vraždě své bývalé manželky Noleen Hayson Pal (†30)! Matka dvou dětí byla ubodána a zapálena v západním Sydney. Spoluobviněnou se stala i Monisova současná manželka Amirzh Droudis (34). Muslimský fanatik byl však v rámci tohoto případu, ve kterém se ale prokázalo, že si vytvořil alibi úmyslnou automobilovou nehodou v době vraždy, propuštěn na kauci.

kapsa72 ( 16. prosince 2014 20:29 )

vyssi opr.

kapsa72 ( 16. prosince 2014 20:27 )

berlin71.. Cikanum nikdo praci neupira, ale sam bys jako podnikatel nezamestal fesaka, co skoro neumi cist.Dnes je burza prace, jen ti co neco dovedou maji nadeji.Ja si troufnu napsat o sobe, ze redaktori se mnou radi pracuji, ale presto se neustale zabyvam "mym programem" vzdyt to se porad rozviji, jsou stale nove a nove funkce v programu, takze i kdyz tomu rozumim, musim se stale ucit, kdyz nase Tv prechazi vyvojem ,jsou nove druhy komprese,stale vyzsi rozliseni v Tv, a ja na stara kolena nedelam nic nez se porad ucim dale.Stejne jako lekar odbornik, musi neustale jit za rozvojem, ma k dispozici stale novejsi pristroje atd. A vy ani nuemite poradne psat( Viz ty) a chcete praci?? sorry, neni prace pro lidi z vasim vzdelanim...

berlin71 ( 16. prosince 2014 01:27 )

Presne o tom to je . Jednim slovem super priklad

berlin71 ( 16. prosince 2014 01:24 )

ninunka:Muj klon ma asi momentalne strevni chripku tak mam od nej pokoj Jinak jses fajn clovek

berlin71 ( 16. prosince 2014 01:22 )

Muj klon ma asi momentalne strevni chripku tak mam od nej pokoj Jinak jses fajn clovek

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud