Teroristovy požadavky na videu: Vlajka a rozhovor s Tony Abbottem!

Autor: dce - 
15. 12. 2014
16:26

V Sydney je noc, přesto jen málokdo spí. Teroristický útok v Sydney, za nímž stojí muž jménem Man Haron Monis, už trvá více než 12 hodin. Své požadavky nechal jednu z rukojmí nahrát na video, které se nyní objevilo na internetu.

„Jsem jedním z mnoha rukojmí zde v Lindt Chocolate Café. Máme tři specifické požadavky, kterým stále nikdo nevyhověl. Prvním je zaslání vlajky IS – pak dojde k propuštění jednoho rukojmí," slibuje ve videu jedna z žen v australské kavárně. 

„Za druhé – odvysílejte ve všech médiích, že jde o útok na Austrálii vedený Islámským státem. Za třetí – chceme, aby Tony Abbott kontaktoval bratra (Monise, pozn. red.) v živém vstupu. Pak bude propuštěno pět rukojmí. Důležitou informací také je, že máme tři bomby – jednu na George Street,  druhou na Martin Place a také na Circular Quay. Aby nebyly odpáleny, je třeba vyhovět těmto třem požadavkům co nejdříve. Prosím, pomozte nám,“ dodala.

V dalším videu jiná žena uvádí, že je na ně terorista „hodný“. "Dal nám vodu, pustil nás na záchod a nechal nás vzít si naše prášky. Vše, co chce, je vlajka a telefonát od premiéra, který nás opět zklamal. To je vše, co chce. Není to těžké, proč jsme stále zde? Proč nás Tony Abbott opět zklamal?“ zaznívá z videa. Teoristovi však nechtějí policisté ani další lidé vyhovět.


Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

1395 ( 15. prosince 2014 17:11 )

Už vidím jak pravdoláskaři prohlašují že to nemá s islámem nic společného.Atˇje takových útoků víc snad se v Bruselu probudí.

Zobrazit celou diskusi
Další videa