Úterý 3. října 2023
Svátek slaví Bohumil, zítra František
Polojasno, déšť 26°C

Poláci zuří kvůli reklamě s Trojanem: Nejsme národ zlodějských překupníků!

V reklamě na Ivana Trojana vyskočil polský překupník.
V reklamě na Ivana Trojana vyskočil polský překupník.  (Autor: YouTube.com)
4. prosince 2014
10:01

Polsky mluvící muž s knírem, zkaženými zuby, kulatou hlavou a zřejmě i odstátýma ušima nachytá v reklamě mobilního operátora Ivana Trojana v roli učitele na jednu z bezcenných cetek, kterými je ověšený od hlavy k patě. "Pan nie ma pieniędzy? Nevadí," říká zlodějský překupník a vymění Čechovi "telefon komórkowy amerykańsky", který se po několika vteřinách rozbije. Polská ambasáda podle agentury PAP podala kvůli reklamě oficiální protest.

V reklamě s názvem "V naší třídě je nejlíp: Třída na běžkách" vystupuje herec Ivan Trojan v roli učitele, který se svou třídou zavítá do zasněženého lesa na české hranici. Když se mu rozbije mobil, za smrček maskovaný polsky mluvící muž s knírem mu začne nabízet hromadu pochybně vyhlížejících věcí, až mu nakonec vymění mobil za jiný. Ten se ve vteřině rozbije, nicméně mluvící stromek už je pryč.

Spot se dočkal kritiky v polských médiích a rozhněval i polskou velvyslankyni v Praze. "Televizní reklama T-Mobile... byla pro mě nepříjemným překvapením. Důrazně protestuji proti takovýmto spojením, která zjednodušujícím a skandalizujícím způsobem prezentují Poláky," uvedla v dopise českému vedení telekomunikační firmy velvyslankyně Gražyna Bernatowiczová. Zároveň požádala o okamžité stažení spotu, který je podle ní v rozporu se zásadami reklamní etiky i vkusu, z televizního vysílání.

Společnost T-Mobile zatím podle PAP na výzvu nereagovala.

Polsko si na praktiky českých obchodníků nestěžuje poprvé, loni se například ministerstvo zemědělství obrátilo na českou stranu kvůli údajně negativní kampani vůči polským potravinám.

pravlast ( 4. prosince 2014 22:48 )

Reklama neuráží pšony ale ukazuje jak lehce se dá důvěřivý Čech napálit.

pravlast ( 4. prosince 2014 22:47 )

Desatero nedrží a kradou a podvádí,jejich faráři šu-šu s mladými novici a falšujou žródlo pak se diví že je nikdo nemusí? Velvyslanko - trochu zametat před vlastním prahem.

polka_m ( 4. prosince 2014 16:40 )

Tato reklama neurazi Polaku, ale Cechu, protoze kdo pouziva mobilu v takovych rukavicech?

bonyaklid ( 4. prosince 2014 16:15 )

V T-mobile teď musí skákat nadšením do stropu. Tomu se říká pořádná reklama na reklamu! A zrovna tenhle spot je geniální, btw, neví někdo co je to herce, ten "pšonkastromek"? Je super!

motylek1 ( 4. prosince 2014 15:55 )

No jo jenom Češi jsou uctivý , a hlavní pracovní motto je : nedělat a vydělat ,

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud