Církev promluvila o tajemném obřadu: Posedlý ďáblem musí s vymítáním souhlasit!

Autor: et, ljš - 
19. listopadu 2014
05:00

Rituál plný tajemna otřásl Českem. Záznam vymítání ďábla v kostele ve Vranově nad Dyjí, který kdosi natočil klíčovou dírkou a zveřejnil, vyvolal řadu otázek a vyděsil až nelidským řevem ženy, která byla údajně posedlá démony. Co o exorcismu řekla mluvčí církve?

Podle dostupných informací provádí v Česku exorcismus celkem osm kněžích. Ti prošli speciálním školením, většinou na stážích v Římě. Mluvčí brněnského biskupství Martina Jandlová v rozhovoru pro deník Aha! vysvětlila, že obřad má přísná pravidla.

„Před modlitbou exorcismu si vymítač vyžádá písemný souhlas od exorcisované osoby. Ani v naléhavém případě nepřistoupí k modlitbě exorcismu, pokud nemá alespoň předpokládaný souhlas,“ řekla.

Samotný souhlas ale nestačí, kněz vždy k případu přivolá psychiatra, aby se vyloučila případná duševní nemoc, například schizofrenie. Protože se jedná o církevní obřad, musí být osoba, která chce vymítání podstoupit, pokřtěná, jinak jí kněz pomoci nesmí.

Rituál se provádí v tajnosti, kněz ale vždy musí přizvat svědky. „Modlitbu exorcismu nikdy nekoná exorcista o samotě, při modlitbě musí být přítomny nejméně dvě osoby,“ dodala Jandlová.

 

frantaklika ( 19. listopadu 2014 15:58 )

církev je prahobyčejná zločinecká organizace s kosou nostrou ve Vatikánu -oblbuje tisíc let hlupáky a zloději z ODS jim odsouhlasily svatokrádež

abaron ( 19. listopadu 2014 15:55 )

momentálene ju strašia že ju raz provokatér dostane

abaron ( 19. listopadu 2014 15:48 )

na slovensku máme sudcov čo podpíšu hocičo ... je mu úplne jedno čo sa stane s obeťou sledovania , takže psychyater je peříčko oproti nemu §§§ to bys koukala čo dokážu naši psychopati spravodajský zaprdený starý závistlivý

sharp ( 19. listopadu 2014 14:57 )

Píšeš samé bláboly a myslím si, že ty už v sobě satana máš.

sharp ( 19. listopadu 2014 14:56 )

Ty si myslíš, že takové osobě pomůže psychiatr ? Jsi naivní. Psychiatr či psycholog si nevědí rady ani s lehčími případy. Satan je tady, musí se s ním bojovat !!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud