Indičtí farmáři plaší slony plyšovými tygry: Bojí se jich ale jen opice

15. 11. 2014
14:30

Farmáři v jihoindickém státě Karnátaka nakoupili plyšové tygry v životní velikosti, aby s jejich pomocí plašili slony, kteří jim drancují úrodu. Plyšoví strašáci se ale zatím příliš neosvědčili - sice se jim daří děsit opice, ale sloni se k nim přibližují beze strachu.

Řada Indů slony uctívá, ale zmenšující se přirozené životní prostředí chobotnatců vede čím dál tím častěji ke konfliktům mezi lidmi a zhruba 26.000 volně žijícími indickými slony. 

Proto se zemědělci v okrsku Krišnagiri rozhodli nakoupit plyšové tygry, kteří je přišli na 1000 rupií za kus (asi 380 korun), a "strategicky" je rozmístit v polích, na nichž pěstují cukrovou třtinu a kokosové ořechy. 

"Plyšáci na ně ale zatím neudělali žádný dojem. Někteří sloni na naše hračky dokonce šlápli," postěžoval si jeden z farmářů. "Ale ještě je tam zkusíme nechat." Jisté úspěchy už tato taktika přece jen slaví - opice přestaly krást kokosové ořechy. 

naidka ( 15. listopadu 2014 16:26 )

Na plašení slonů tam měli nainstalovat vycpaného obřího hada nebo velkou myš - těch se prý sloni bojí, anebo nějakého plantážníka s puškou.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa