Český voják na Ukrajině aneb Hlášení Koljovi: O tom bych nerad gavaril

Autor: dce - 
12. listopadu 2014
18:00

Už je to pár let, co se Češi neučí ruštinu ve škole povinně. Valná většina z nich se s Rusem o rozhovor v tomto jazyce ani nepokouší a raději se uchýlí k angličtině. Jenže když bojujete jako dobrovolník na Ukrajině, nic jiného vám nezbude. Jak se s tím popasoval tento Čech, trošku připomíná scénu z filmu Kolja.

Kolja ty něboj sa, hlavně nikam něuběgaj, my si tě najdem… Zdravstvuj! Konec hlášení v ruském jazyce.“ Takto zní asi nejznámější hláška z oscarového filmu Kolja. A až podezřele podobně mluví i český vojenský dobrovolník, který bojuje na Ukrajině.

Krycím jménem si říká Ben, ovšem že je z Čech, se nezapře. Podivný mix češtiny, slovenštiny a ruštiny, který předvedl v rozhovoru pro vysílací kanál Novorossia TV, pobavil asi celý internet.

Muž sedící za kamerou se „Bena“ ptá na mnoho věcí – proč přijel na Ukrajinu, jaký názor mají na konflikt Češi, jaké informace u nás kolují. Benovy odpovědi jsou, co se týká formy, přinejmenším úsměvné.

Perličkou je samotný závěr rozhovoru, kdy se Bena zeptají, čím se v Čechách živí: „O tom bych nerad gavaril jako.“ No přesvědčte se sami, jak moc rusky skutečně mluví.

nevervsemucoctes ( 13. listopadu 2014 16:47 )

Aha, "Troll", tak nic.......

tigrusenko. ( 13. listopadu 2014 14:20 )

Tak tomu debilovi by chtěl sahat k něčemu max.čůůůrák jako jsi ty,debile

nevervsemucoctes ( 13. listopadu 2014 11:25 )

Kretén, debil, řiť..... Vy mu nesaháte ani po kotníky

mememumu ( 13. listopadu 2014 09:30 )

Ale on za nacisty bojuje.

mememumu ( 13. listopadu 2014 09:30 )

A tím hrdinou má být tenhle mamlas?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud